Google oficiálně ukončil podporu pro Android 4 ICS. Systém vydržel 7 let

android 4 ics konec podpory google

Společnost Google na svých stránkách oficiálně oznámila to, co se již delší dobu očekávalo. Ukončila se podpora pro systém Android 4.x Ice Cream Sandwich, respektive se ukončuje podpora pro API úrovně 14 a 15. Vývojáři aplikaci musí cílit na vyšší úroveň API, což znamená, že nové aktualizace aplikací se již na starší zařízení s Android 4 ICS nebudou vydávat. Naštěstí se to týká velmi malého počtu uživatelů.

Android 4 ICS používá minimum lidí, Google se rozhodl ukončit podporu

Android 4.x Ice Cream Sandwich vyšel 19. října 2011, po více než sedmi letech byla ukončena podpora. Důvodem je to, že počet aktivních uživatelů této verze systému je menší než jedno procento. V první řadě to znamená, že již nebudou zařízení s tímto systémem dostávat aktualizace služeb Google Play. Poslední dostupná verze je 14.7.99.

Ice Cream Sandwich

Dále je to ukončení API úrovně 14 a 15. Vyšší verze již Android 4 Ice Cream Sandwich nepodporuje. Nové aktualizace aplikací se již nebudou vydávat. Nejedná se ale o úplný konec. Pořád by měly jít instalovat ručně z APK souboru. Akorát se již nebude moct využívat obchod Google Play pro automatické aktualizace.

Používáte nebo znáte někoho, kdo má zařízení s Androidem 4 ICS?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)