Přibližte rozvržení své Klávesnice Google tomu z PC (návod)

google klavesnice PC rozvrzeni titulka

Říkali jste si, že byste na svém Android telefonu či tabletu ocenili klávesnici, která by vám nabídla nejen šestou – numerickou řadu, ale celkově by se její rozložení co nejvíce blížilo tomu, na které jste zvyklí z klasické, počítačové klávesnice a zároveň se vám nechce opouštět originální Klávesnici Google, na kterou jste již zvyklí? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, jelikož tuto funkci má Klávesnice Google integrovanou! Jen musíte vědět, jak ji aktivovat…

Postup jsme testovali na aplikaci Klávesnice Google ve verzi 3.1

google klavesnice layout PC

Než začneme

Jediné, co budeme potřebovat k tomu, abychom v telefonu mohli používat počítačové rozložení klávesnice je samotná aplikace Klávesnice Google. Pokud ji ještě nemáte nainstalovanou, můžete tak učinit prostřednictvím obchodu Google Play.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Není-li vaše zařízení podporováno, můžete si ji stáhnout z odkazů, které jsme publikovali v jednom ze dřívějších článků a nainstalovat ji ručně.

  • instalační soubor .apk ke stažení ZDE
  • soubor .zip ke stažení ZDE

Nastavení rozložení klávesnice

Po nainstalování a aktivaci Klávesnice Google přejdeme do jejího nastavení podržením tlačítka čárky a následným zvolením možnosti „nastavení klávesnice Google“. Poté přejdeme na „pokročilá nastavení“.

Screenshot_2014-11-19-21-48-41

Nyní musíme vytvořit „vlastní styl zadávání“. Jako jazyk zvolíme češtinu (případně jazyk, dle vaší volby) a u rozvržení zvolíme volbu „PC“.

Screenshot_2014-11-19-21-50-00

Po uložení stylu zadávání nás telefon vyzve k povolení právě vytvořeného stylu. Jakmile zvolíme možnost „povolit“, vyskočí seznam se všemi dostupnými jazyky. Jako aktivní metodu vstupu zvolíme položku „čeština (PC)“. Pokud chcete mít možnost rychle přepínat mezi standardním a „PC“ rozvržením, označte také položku „čeština“.

Screenshot_2014-11-19-21-54-15

Hotovo! Nyní můžete klávesnici používat i s novým rozložením včetně numerické řady. Pokud jste zvolili více než jednu metodu vstupu – například zmíněnou kombinaci čeština (PC) + čeština – objeví se vedle mezerníku další tlačítko s ikonkou zeměkoule. Díky té můžete okamžitě přepínat mezi zvolenými metodami vstupu.

		        google klavesnice PC Screenshot (12-50AM, lis 20, 2014)
PC a klasické rozložení klávesnice s přepínacím tlačítkem

Závěr

PC rozvržení je rozhodně zajímavou volbou. I když je v aplikaci Klávesnice Google přítomna již nějakou dobu, mezi uživateli této klávesnice se o ní příliš neví. Za to může především způsob aktivace tohoto rozvržení. Samotná aktivace je sice dílem minuty, nicméně je v nastavení poměrně hodně skrytá.

Samotné PC rozvržení pak kvůli hustotě znaků nalezne uplatnění spíš u telefonů s větší úhlopříčkou a především pak u tabletů. Někomu také může dávat smysl použití v režimu přepínání mezi dvěma rozloženími.

Zdroj: AndroidCentral.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)