Klávesnice z Androidu L ke stažení zdarma

Android-L-keyboard1-400×242

Vývojářská verze nového systému Android L již koluje mezi uživateli smartphonů řady Nexus a pomalu se na internet dostávají ochutnávky a různé pohledy na tento systém. Stejně tak se povedlo zpřístupnit některé nové aplikace i uživatelům, kteří tento systém na svém přístroji nevlastní. Chcete si vyzkoušet, jaká je klávesnice z Androidu L? Díky fóru XDA můžete! V zásadě jsou tři způsoby, jak novou klávesnici do telefonu nainstalovat – první možností je vyzkoušet soubor app, pomocí kterého lze standardně nainstalovat novou klávesnici. Tento způsob je velmi jednoduchý, na druhou stranu se nepovede zdaleka na všech telefonech a ani s našimi několika redakčními telefony jsme neuspěli. Podobné je to s verzí z Google Play. Třetí možností je ZIP soubor, který je potřeba „flešnout“ přes konzoli zotavení (zpravidla CWM či TWRP). Tento způsob již u našeho přístroje zabral a my tak mohli vyzkoušet novou klávesnici. Po instalaci je potřeba ještě vybrat barevné schéma Materiál.

klavesnice-android-l (1)

  • Soubor s app ke stažení zde.
  • Soubor ZIP ke stažení zde.
487e7b1e2982323656415437568831f2?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jen připomeňme, že klávesnice by měla teoreticky fungovat se všemi telefony se systémem Android 4.0 a novějším (u verze z Google Play Android 4.2 a novější). Spousta telefonů ovšem soubor app odmítne a jedinou možností je „flešnout“ zip soubor, což ale činíte na vlastní nebezpečí. Ani zde vám nemůžeme zaručit, že bude klávesnice fungovat – každý telefon s Androidem je zkrátka jiný.

Líbí se vám nová klávesnice z Androidu L? Funguje na vašem telefonu?

zdroj: androidpolice.comforum.xda-developers.comandroidguys.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)