(už online) Google kalendář zažívá masivní výpadek. Google Down pokračuje

Google kalendář výpadek 404

Není to moc dlouho, co služby Google zažily celosvětový výpadek, který ve velkém pocítili i uživatelé v České republice. A po dvou týdnech tu máme další, výpadek tentokrát zažívá Google kalendář. Namísto zobrazení kalendáře tak stránka ukáže chybu 404, problémy hlásí tisíce uživatelů po celém světě. Společnost Google se k neustále sílícímu výpadku zatím nevyjádřila.

Je masivní výpadek Google kalendáře náhoda? Nemyslím si…

Problémy nejsou malé, podle mapy je vidět, že to odnesly celé Spojené státy americké – nejvíce New York – a severní a střední Evropa. Do kalendáře Google se nejde přihlásit z žádného prohlížeče, v aplikaci na mobilu a tabletu ovšem funguje. Podivné je, že Google zažívá výpadky v tak krátkém rozestupu a ke všemu v takovém rozsahu. Může za to opět “chyba”, kterou udělali programátoři, nebo snad Google čelí útokům?

Tuto otázku už si položila řada odborníků i zahraničních médií, která se domnívají, že se Čína mstí za obchodní válku, kterou rozpoutal Donald Trump. Přitom by se zdálo, že bude prozatím stačit, když Čína zasadila USA odvetný úder. Google se zatím k situaci nevyjadřuje a oficiální stanovisko se zřejmě dozvíme až pokud problém vyřeší. Uživatelům nezbývá než čekat, až se Google s dalším záhadným výpadkem služeb popere.

Může jít o největší výpadek v historii kalendáře

Výpadky Google kalendáře začaly v 10:09 EDT, tedy v 16:09 středoevropského času. Od té doby se situace postupně zhoršuje a přibývají další zasažená místa, dobře je to vidět třeba v jižní Americe. Podle všeho se může jednat o několikadenní výpadek, jehož rozsah neustále sílí. Google je neustále pod palbou, o čemž svědčí i nedávné phishingové útoky na kalendář nebo již zmíněný hromadný výpadek Google služeb.

My budeme celou situaci sledovat a průběžně vás informovat, kdy a jestli se vrátí Google kalendář do provozu a jaké je stanovisko Googlu.

Taky vám nefunguje Google Kalendář?

Zdroj: vlastní, downdetector.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)