Zahlcuje vám Google Kalendář spam? Poradíme, jak se ho zbavit

google kalendář spam

Ukazuje vám Google Kalendář neustále události, které jsou ve skutečnosti jen spam z Gmailu? Automatická synchronizace mezi Google Kalendářem a Gmailem má celou řadu výhod, celkem snadno se jí dá však využít spammery pro zaplnění kalendáře nevyžádanými událostmi. Ukážeme vám snadný způsob, jak jejich šíření zabránit.

Google Calendar
Google Calendar

Automatická synchronizace, jako prostředek pro spam

Google Kalendář automaticky synchronizuje, události, které vám přijdou na váš Gmail, díky tomu se vám v něm pak zobrazují například informace o rezervaci ubytování, nebo jízdence na vlak. Nemusíte tak své plány do kalendáře zadávat ručně. Toto ulehčení má však i svou stinnou stránku. Pokud spammer odešle na váš e-mail pozvánku do Google Kalendáře, synchronizace zařídí, že se událost automaticky importuje (někdy i v případě, kdy Gmail zprávu jako spam rozpozná). Ve výsledku pak můžete mít celý týden obsazený těmito falešnými událostmi, jejich tělo navíc může obsahovat odkaz na spam, nebo jiný škodlivý obsah.

jak odstanit nechtěné události google kalendář

Druhou skulinou, kterou mohou spammeři využít k tomu, aby Google Kalendář spam obsahoval je automatické zobrazení pozvánek na události. Útočník v tomto případě vytvoří událost, ve které uvede vaši e-mailovou adresu, jako hosta. Pozvánka v tomto případě nemusí do Gmailu vůbec přijít, automaticky se však zobrazí v kalendáři. Řešením je tedy zrušit automatickou synchronizaci mezi Gmailem a kalendářem a automatické přidání pozvánek. Důležité je však upozornit, že tímto krokem odstraníte i ostatní události, které se touto cestou do kalendáře importovaly.

Jak zařídit, aby Google Kalendář nezobrazoval spam

Prvním krokem k udržení přehlednosti kalendáře je tedy zrušení importu událostí z Gmailu. K tomu se můžete dostat prostřednictvím webového prostředí i mobilní aplikace. V případě aplikace je nutné přejít do nastavení, v horní části obrazovky kliknout na „Události z Gmailu“ a vypnout jejich příjem pro daný účet. Aplikace vás následně upozorní na to, že se události již nebudou z e-mailu automaticky importovat a zároveň budou odstraněny ty, které už v kalendáři jsou.

Druhým krokem, jak zařídit, aby Google Kalendář spam nezobrazoval je zrušení automatického přidání pozvánek na události. K tomuto nastavení je pak nutné využití webového prostředí kalendáře. V nastavení se nachází sekce „Nastavení událostí“, v ní je položka „Přidávat pozvánky automaticky“. Zde je třeba zvolit poslední možnost, tedy: „ne, zobrazovat jen pozvánky s mou odpovědí“. Jakmile zaškrtnete tuto volbu, zobrazí vám Google Kalendář vždy jen události, u kterých potvrdíte, že se jich zúčastníte.

Události z Gmailu i pozvánky na ně můžete i nadále synchronizovat s Google Kalendářem, pouze musíte vždy potvrdit svou účast a importovat je ručně. Aktuálně se jedná o jediný způsob, jak spam pro Google Kalendář eliminovat. Předtím, než se k tomuto kroku uchýlíte je však třeba, jak již bylo zmíněno výše, uvědomit si, že se jím odstraní dříve importované události.

Zobrazoval vám někdy Google Kalendář spam?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)