Google Kalendář dostává nádherné prostředí pro tablety a skládací mobily. Změna se dotkne dalších 50 aplikací

Google Kalendář android tablety
  • Google se začal věnovat optimalizaci aplikací pro velké displeje
  • Změnou projde více než 50 aplikací
  • Mezi prvními bude Google Kalendář, Obchod Play a Počasí

Na včerejší konferenci Google I/O představil Google dvojici zařízení s velkým displejem – Pixel Fold a Pixel Tablet. Americká společnost samozřejmě dbala také na software a nechala se slyšet, že aktualizuje více než 50 aplikací tak, aby byla práce s nimi na velkým obrazovkách příjemnější. Včera nám odhalil nové prostředí pro aplikace Google Kalendář, Obchod Play a Počasí.

Google Kalendář se dočkal aktualizace, která byla rozhodně potřeba. Nově nabízí adaptivní rozložení, díky kterému na něm uvidíme více informací a bude možné snadno přepínat mezi denním, týdenním a měsíčním zobrazením. Celkově se Google Kalendář nyní více podobá prostředí, které známe z počítačů, což rozhodně vítáme. Po klepnutí na událost se nám v levé části zobrazí její podrobnosti, zatímco na té pravé stále zůstane kalendář jako takový. Jak již bylo řečeno, nového designu se nedočkají pouze tablety, ale také ohebné telefony. Aktualizace má dorazit během několika následujících týdnů.

Všimnout si můžeme také nové aplikace Počasí, která rovněž lépe pracuje s velkými displeji a v neposlední řadě projde změnou Obchod Play. Mimo nové navigační lišty se můžeme těšit na doporučení aplikací, které jsou uzpůsobeny pro velké obrazovky. Za zmínku stojí také upoutávky na kartě dané aplikace/hry.

google-play-store-tablety

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na nové prostředí pro tablety?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)