TOPlist

Tento skládací telefon Google vytvořil ještě před Pixel Foldem a nyní se prodává on-line!

Google Pixel Fold
  • Ještě před vydáním Pixel Foldu měl Google k dispozici jiný skládací telefon
  • Šlo o prototyp určený k testování operačního systému Android
  • Nyní byl patrně k dostání na aukčním portálu eBay

V Česku se telefony od Googlu ve srovnání s modely od jiných značek netěší tak velké popularitě, za což nejspíš může fakt, že u nás nejsou dostupné oficiálně a výrobce zde neprovozuje žádnou intenzivní marketingovou kampaň. Výbavu, nadstavbu i optimalizaci mají totiž perfektní a nové Pixely si jejich majitelé každoročně vynachvalují. Loni se americký technologický kolos pokusil o vstup na trh se skládacími telefony a vydal skutečně prémiové zařízení, které se bohužel zcela nevyhnulo problémům. Celkově ale Pixel Fold rozhodně nelze považovat za špatný produkt.

Přestože je Pixel Fold prvním skládacím telefonem od Googlu, firma ještě před ním minimálně jedno zařízení tohoto typu vytvořila. Šlo o interní prototyp určený k testování operačního systému Android, nesoucí kódové označení „Jumbojack“. Ten byl poprvé spatřen v roce 2021, ale nikdy se nedostal na trh. Tedy až dosud.

Zařízení, které nikdy nemělo spatřit světlo světa, bylo nalezeno v on-line aukci na platformě eBays cenou 4 999 dolarů (necelých 120 tisíc korun v přepočtu). Všimnul si toho například uznávaný novinář a expert na Android Mishaal Rahman, jenž na sociální platformě X také sdílel obrázky z původního inzerátu.

Namísto toho jsme se každopádně dozvěděli jinou zajímavost: zařízení Jumbojack bylo kompletně postaveno na Samsung Galaxy Z Foldu2, který se na trh dostal v září roku 2020 se 7nm čipsetem Qualcomm Snapdragon 865 5G+. Po softwarové stránce prototyp spoléhal na Android 12L, tedy upravenou verzi klasického Androidu 12 s vylepšeními pro zařízení s velkou obrazovkou (tablety a skládací telefony).

Nutno podotknout, že to není poprvé, co Googlu uniknul prototyp a dostal se až na eBay. Ještě před vydáním řady Pixel 7 se na prodejním portálu objevila funkční vývojová verze základního modelu ve 128GB konfiguraci. S Pixelem 7a to pak byla úplně stejná pohádka…

Jaké máte zkušenosti se smartphony od Googlu?

Zdroje: X, Android Police, eBay

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)