TOPlist

Stadia nevyšla, ale Google už zkouší dát hry na jiné místo

google hry youtube test

Jak známo, společnost Google má na pohřebišti aplikací, služeb a nedotažených, ztroskotaných či odpískaných projektů hodně narváno. Jednou z posledních služeb, která se zde uložila k finálnímu spánku se svým oficiálním náhrobkem, je herní platforma Stadia. Nejspíš nevydělávala dle představ a současně nebyla o moc zajímavější než řada konkurentů. Google a hry ale asi nikdy nebude ohraná kombinace. Přiživují to i řeči o novém herním prostředí ve video platformě YouTube.

Podle Wall Street Journal „YouTube interně testuje produkt pro hraní online her.“ „Playables“ je název této herní funkce s tituly přístupnými z aplikace/webové stránky YouTube na „mobilních zařízeních nebo stolních počítačích“. Zpráva uvádí, že jich je několik, ale podrobně popisuje pouze jednu: „Stack Bounce, arkádová hra, ve které se hráči snaží rozbít vrstvy cihel pomocí skákajícího míče.“ V současné době se testuje interně se zaměstnanci.

Rychlé vyhledávání odhalilo, že se jedná o existující titul GameSnacks, který vznikl jako projekt Area 120 pro vytváření her pro zařízení s nízkou spotřebou energie a pomalým připojením. Najdete je již v aplikaci Android Auto a přímo na webu. Není však jasné, zda tyto lehké tituly v HTML5 představují rozsah toho, co YouTube s Playables dělá. Uvidíme, co to Google peče. Připomeňme, že hry jsou například i na Netflixu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Na jakých zařízeních hráváte hry?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)