Google hřbitov: aplikace Duo se nejspíš sloučí s videokonferencemi Meet

Google Duo slouceni Meet

Aplikace pro videokonference letos zaznamenaly obrovský rozmach. Celý svět zaskočila pandemie COVID-19 a při všeobecném omezení osobního kontaktu byl příklon k video hovorům jasná volba. Jestli jste si během karantény oblíbili aplikaci Google Duo, tak zpozorněte. Google možná připravuje sloučení aplikací Duo a Meet.

Google Duo: Introducing video messages

Google Duo: Introducing video messages

Jednoznačným vítězem letošní karantény je aplikace Zoom, ale výrazný růst oblíbenosti zažily i další aplikace od velkých hráčů jako je Google. Zdarma pro všechny byla uvolněna služba Google Meet zaměřená původně na firemní klientelu a nové funkce dostala i aplikace Google Duo. Google také v květnu sloučil vývoj všech svých komunikačních služeb pod jedno vedení. Podle neoficiálních zpráv nový šéf projektu nevidí smysl v koexistenci dvou podobných aplikací pro video hovory. Vývojářům aplikace Google Duo tak prý oznámil, že v budoucnu nejspíše dojde ke sloučení Google Meet a Duo. Google v reakci vydal oficiální prohlášení, že se aplikaci Duo rušit nechystá a je dál zavázaný k jejímu vylepšování a vývoji. Zdroje zevnitř společnosti uvádí, že proces sloučení aplikací Meet a Duo může trvat až dva roky.

Google Duo - High Quality Video Calls
Google Duo - High Quality Video Calls
Google Meet - Secure Video Meetings
Google Meet - Secure Video Meetings
ZOOM Cloud Meetings
ZOOM Cloud Meetings

Google je notoricky známí pro svoji strategii ukončování neúspěšných služeb. Měřítko „neúspěšnosti“ je v očích Googlu definováno zhruba tak, že pokud služba nezíská řádově stovky milionů uživatelů, tak není úspěšná. Google jako globální internetový obr chce pochopitelně investovat v oblastech, kde může oslovit nejvíce uživatelů. Právě u aplikace Google Duo se však jedná poměrně o překvapení, jelikož na Play Store má více než jednu miliardu stažení. Nezbývá tak než doufat, že Google provede sloučení Duo a Meet citlivě a vznikne tak ještě lepší služba pro všechny uživatele.

Jakou aplikaci používáte pro videohovory?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)