Google hřbitov: aplikace Duo se nejspíš sloučí s videokonferencemi Meet

Google Duo slouceni Meet

Aplikace pro videokonference letos zaznamenaly obrovský rozmach. Celý svět zaskočila pandemie COVID-19 a při všeobecném omezení osobního kontaktu byl příklon k video hovorům jasná volba. Jestli jste si během karantény oblíbili aplikaci Google Duo, tak zpozorněte. Google možná připravuje sloučení aplikací Duo a Meet.

Google Duo: Introducing video messages

Google Duo: Introducing video messages

Jednoznačným vítězem letošní karantény je aplikace Zoom, ale výrazný růst oblíbenosti zažily i další aplikace od velkých hráčů jako je Google. Zdarma pro všechny byla uvolněna služba Google Meet zaměřená původně na firemní klientelu a nové funkce dostala i aplikace Google Duo. Google také v květnu sloučil vývoj všech svých komunikačních služeb pod jedno vedení. Podle neoficiálních zpráv nový šéf projektu nevidí smysl v koexistenci dvou podobných aplikací pro video hovory. Vývojářům aplikace Google Duo tak prý oznámil, že v budoucnu nejspíše dojde ke sloučení Google Meet a Duo. Google v reakci vydal oficiální prohlášení, že se aplikaci Duo rušit nechystá a je dál zavázaný k jejímu vylepšování a vývoji. Zdroje zevnitř společnosti uvádí, že proces sloučení aplikací Meet a Duo může trvat až dva roky.

Google Duo
Google Duo
Google Meet
Google Meet
ZOOM Cloud Meetings
ZOOM Cloud Meetings

Google je notoricky známí pro svoji strategii ukončování neúspěšných služeb. Měřítko „neúspěšnosti“ je v očích Googlu definováno zhruba tak, že pokud služba nezíská řádově stovky milionů uživatelů, tak není úspěšná. Google jako globální internetový obr chce pochopitelně investovat v oblastech, kde může oslovit nejvíce uživatelů. Právě u aplikace Google Duo se však jedná poměrně o překvapení, jelikož na Play Store má více než jednu miliardu stažení. Nezbývá tak než doufat, že Google provede sloučení Duo a Meet citlivě a vznikne tak ještě lepší služba pro všechny uživatele.

Jakou aplikaci používáte pro videohovory?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)