TOPlist

Je to tu. Google pohřbívá jednu z nejoblíbenějších aplikací

Google Hangouts konec Google Chat

Společnost Google oficiálně uzavírá jednu dlouhou, strastiplnou, ale současně i nepochybně povedenou ságu. V době, kdy si královské místo na výsluní online komunikace uzurpují aplikace Meet, Duo a Chat, definitivně končí v propadlišti dějin legenda Hangouts. Nástroj, který je doteď pro spousty uživatelů zažitým středobodem pro online hovory a dopisování v rámci Google služeb, přestává fungovat.

Hangouts
Hangouts

První konkrétní kroky vypínání nastaly na konci letošního března, kdy Hangouts opustily jablečný App Store. Ačkoli je v konkurenčním Obchodě Google Play i na vlastním webu stále k dispozici, ve všech třech verzích již podle mnohých uživatelů nefunguje. Definitivní vypnutí potvrzuje mimo jiné i několik českých červencových recenzí v Obchodě.

Google Hangouts konec Google Chat desktop upozornění
Google Chat
Google Chat

Současně se smutněním, že Hangouts potkal definitivní konec služby, se na internetu objevuje rozhořčení nad náhradníkem v podobě Chatu. Přeorientování uživatelů na tohoto nového kecálka (nebo na Duo či Meet v případě videohovorů) bude evidentně vyžadovat čas i nemalou snahu.

Kdy jste naposledy otevřeli Hangouts?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)