TOPlist

Hangouts finálně míří do propadliště dějin. Mizí aplikace

Hangouts konec Google Chat aplikace App Store

Pro uživatele kancelářského balíku Google Workspace nastává v těchto dnech jedna zajímavá událost. Komunikační nástroj Hangouts definitivně vyklízí své pozice a nahrazuje jej v prvé řadě Google Chat a případně videokonferenční Meet. Jedním z avizovaných kroků, který k ukončování podobné služby neodmyslitelně patří, je i odstranění aplikace z oficiálních databází ke stažení. Pomalu chystáme smuteční řeč, protože v App Store už k tomu došlo a Obchod Google Play na sebe asi nenechá dlouho čekat.

Hangouts
Hangouts

Zatímco z Apple zařízení už se v oficiálním obchodě nedají Hangouts vůbec najít, na Android mobilech či tabletech doposud k nalezení je. Pravděpodobně pár posledních hodin či dní. Google předem upozornil, že bude starší služba nahrazena modernějším (ale zatím také dost poruchovým) Chatem. Jediným místem nesoucím jméno Hangouts, které ještě nějakou dobu poběží, je oficiální web.

Než bude zablokována samotná funkčnost komunikace, bude i po odstranění z Google Play fungovat i stávající aplikace, která sama z mobilů a tabletů samozřejmě nezmizí. Ani absence v oficiální databázi nezabrání instalaci z jiných zdrojů, ale Hangouts s už nebudou mít brzy vůbec co nabídnout.

Jak často jste používali Hangouts?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)