Končí další velkolepý Google projekt. Stihli jste ho zkusit?

Google Glass konec

Na pohřebišti Google projektů je další náhrobek. Americká společnost oficiálně ukončila prodej a vývoj náhlavní soupravy Glass Enterprise Edition 2, tedy poslední verze dříve velmi pozoruhodných a žádaných Google brýlí. Firma aktualizovala stránky týkající se produktu a oznámila, že prodej soupravy byl k 15. březnu ukončen. Pro stávající zákazníky bude u brýlí zajištěna podpora do 15. září 2023, ačkoli společnost uvedla, že „žádné softwarové aktualizace od Googlu nejsou plánovány“. Jde tedy spíše o možnost výměny.

Po komerčním neúspěchu původních náhlavních souprav Google Glass, které měly sloužit běžným koncovým zákazníkům, společnost přepracovala produkt na řešení pro podniky a průmyslové zákazníky, které mělo pracovníkům umožnit zůstat ve spojení bez použití rukou. Tato řada, nazvaná Glass Enterprise Edition, se v roce 2019 dočkala druhé generace, která byla postavena na hardwarové platformě Snapdragon XR1.

Google Glass How-to: Getting Started

Google Glass How-to: Getting Started

Po oznámeném konci vývoje a prodeje by měly brýle nadále běžně fungovat. A to i s aplikacemi třetích stran. Pouze u aplikace „Meet on Glass“, která byla uvedena na trh teprve před necelým rokem, je funkčnost zaručena také jen do termínu 15. září. Ačkoli jsou „Google Glass“ oficiálně minulostí, společnost v této oblasti dál provádí výzkum a vývoj, takže se asi můžeme těšit na další podobné vychytávky. Snad s delší životností, úspěchem a dostupností.

Zkusili jste někdy Google Glass?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)