Google Fotky 4.5 mají lepší upozornění. Vrátí se volitelné zálohování pouze při nabíjení?

Google Fotky 4.5 vylepší svá upozornění náhled

Včera se objevila nová verze populární aplikace Google Fotky 4.5. Co přinese nového? Několik nových oznámeních není velká změna, ale Google nám možná znovu dovolí zapnout zálohování jen pokud bude telefon na nabíječce. Pojďme si všechny změny představit.

Volitelné zálohování pouze při nabíjení telefonu

Pokud už své fotky zálohujete jen když je váš telefon na nabíječce, tak se asi divíte, proč to oznamujeme jako novinku. Google tuto funkci loni odebral, ale zároveň těm, kteří tuto funkci využívali, ji nadále ponechal. Smolíka tedy měli jen noví uživatelé. Nyní to vypadá, že by se tato funkce mohla zase v budoucnu vrátit pro všechny.

Google přidal nové části kódu související s touto funkcí. To znamená, že na této funkci stále pracuje. Nedávalo by smysl, aby na té funkci pracoval, pokud by s ní v budoucnu nepočítal. Upozorňujeme, že se nejedná o oficiální informace od Googlu, nýbrž se jedná o analýzu serveru androidpolice.com učiněnou na základě rozboru .apk souboru nové verze. Některé zmiňované funkce, tak nemusí být po vydání aktivní, všem dostupné, případně mohou být před vydáním odebrané.

Google Fotky 4.5 vylepší svá upozornění

“Zálohování bylo dokončeno” pár podobných upozorněních přibude 

Další novinkou je několik nových upozornění. Google Fotky toho na pozadí dělají docela dost – provádějí zálohu, zpracovávají video nebo třeba nahrávají fotky do cloudu. Aby byli uživatelé více v obraze, co se zrovna děje, Google přidal několik nových upozorněních. Zhruba v podobě jakou můžete vidět na screenshotu výše v podobě „Zálohování bylo dokončeno“. Nově vás například aplikace upozorní, že máte příliš vybitou baterii na to, abyste mohli nahrát vaše fotografie online. Pokud jste nedočkaví a chcete novou verzi aplikace Google Fotky 4.5 co nejdříve, můžete stahovat instalační .APK soubor ze serveru APK Mirror.

Google Photos
Google Photos

Využili byste takové zálohování pouze při nabíjení telefonu nebo vám taková možnost přijde zbytečná?

Zdroj: androidpolice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)