TOPlist

Kovářova kobyla: Google updatem rozbil vzývanou funkci

Google Pixel Google Fi RCS Android 13 problém

Tak tohle se úplně nepovedlo. Když společnost Google před pár dny oficiálně vypustila do světa systém Android 13, přinesla a přinese tím do mobilních telefonů, tabletů a dalších zařízení samozřejmě řadu nových funkcí. Paradoxně její vlastní telefony Pixel, pro které je vydání v určitých ohledech exkluzivní, přechodem na novou verzi ostudně přišly o jednu z vychytávek. Proč ostudně? Jde totiž o zprávy RCS, které se aktuálně Google snaží vnutit firmě Apple a rozjel k nim velkou propagační kampaň.

Problémy s RCS hlásí někteří uživatelé sítě Google Fi, která zejména v USA, Kanadě a Mexiku zajišťuje běžné mobilní služby skrze datové přenosy. Zatímco skrze ni zmíněné zprávy nefungují, po přepnutí na Wi-Fi okamžitě ano.

Tuzemských uživatelů se tedy problém úplně netýká, nicméně zámořský problém určitě není pro Google a RCS dobrou vizitkou. Perličkou je, že trable spojené s používáním RCS skrze Google Fi byly hlášeny již v květnu v rámci beta testování systému Android 13. Přesto se evidentně nepovedlo chybu odstranit.

Už používáte RCS? Co na funkci říkáte?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)