Google Earth vidí až do roku 2022. Pusťte si nový Timelapse

Google Earth Timelapse nové snímky 2022

Současně s tím, že společnost Google neustále vylepšuje geografické, terénní a fotografické podklady pro své základní navigační aplikace Mapy či Waze, jednou za čas vloží komplexní sestavu snímků také do nástroje Earth. Díky tomu pak mimo jiné vznikají časosběrné sekvence zvané timelapse, skrze které je například snadno vidět, jak se mění příroda, města a celkově celé naše okolí. Díky nedávnému updatu podkladů nyní poskytuje funkce Timelapse v Google Earth pohled až do roku 2022. Doteď zde byly nejnovější snímky z roku 2020.

Google Earth
Google Earth

“Funkce Timelapse v Google Earth, která umožňuje zobrazit, jak se Země měnila v čase, je nyní aktualizována o nové snímky z let 2021 a 2022. Sledujte vývoj času a buďte svědky téměř čtyř desetiletí změn planety v letech 1984 až 2022 – to vše díky této 4D interaktivní mapě vytvořené z milionů satelitních snímků,” láká Google na nový digitální pohled na povrch naší planety na svém blogu.

Pucallpa, Peru – Earth Timelapse

Pucallpa, Peru - Earth Timelapse

“Časosběrné snímky v aplikaci Earth jsou možné díky závazku otevřít a zpřístupnit data prostřednictvím programu NASA a United States Geological Survey Landsat (první a nejdéle fungující civilní program pozorování Země na světě) a programu Evropské unie Copernicus s družicemi Sentinel,” dodává Google, odkud fotografie pocházejí. Kromě běžného procházení timelapse sekvencí je možné si pustit i předpřipravená videa z více než 300 lokací.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Tak jak se změnilo vaše okolí?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)