TOPlist

Google Dokumenty vylepšují práci s PDF. Co se změní?

Google Dokumenty vylepšují PDF

Google Dokumenty jsou jedním z nejpoužívanějších kancelářských nástrojů. Google Dokumenty teď vylepšují podporu pro práci s PDF, což je pro mnoho z nás pořád zásadní formát. Lépe tak bude fungovat například i převod naskenovaných dokumentů. Co všechno se změní?

Pokud jste někdy potřebovali převést PDF do editovatelného Google Dokumentu, tak možná už víte, že tento proces není vždy ideální a bezproblémový. Google Dokumenty teď vylepšují právě svoje schopnosti převodu PDF na běžný Dokument, který lze editovat.

Google říká, že vylepšení ve strojovém zpracování PDF je celá řada a uvádí jen ty nejpodstatnější inovace.

  • Import obrázků byl vylepšen včetně souvisejícího zalamování okolních textů
  • Styly a formátování textů včetně podpory pro podtržený text, přeškrtnutý text, barvu pozadí textu nebo podpory více fontů textu
  • Vylepšeno bylo i zachování rozvržení stránky při převodu PDF na Google Dokument. Je podporováno více sloupcové rozvržení, vlastní velikosti stránek, tabulky s okraji a vylepšené celkové řazení obsahu.
Google Dokumenty vylepšují PDFklikněte pro animaci

Google Drive
Google Drive

Google píše že změna na účtech firemních účtech Workspace (dříve G Suite) se uživatelům již začala projevovat. Google tentokrát nezmiňuje, kdy se vylepšený převod PDF v Google Dokumentech objeví u neplacených účtů, ale u změny jako je tato by to nemělo dlouho trvat.

Google Docs
Google Docs

Jaký nástroj používáte na převod PDF?

Zdroj: Google blog

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)