TOPlist

Používáte Dokumenty Google na tabletu? Pak jistě využijete tuhle novinku

Dokumenty Google tablet
  • Uživatelský zážitek na Android tabletech se neustále zlepšuje
  • Google postupně přidává funkce, které chytře využívají velké obrazovky
  • Užitečné novinky se nyní dočkává aplikace Dokumenty Google

Google se v posledních letech intenzivně věnoval vylepšení Androidu či specifických aplikací pro zařízení s většími obrazovkami, než mají klasické smartphony. Uživatelé dříve trochu opomíjených tabletů a skládacích telefonů začali pozorovat razantnější změny s nástupem Androidu 12L v roce 2022 a od té doby si transformací prošlo hned několik zákoutí operačního systému nebo nativních (místy i externích) nástrojů a služeb. Minulý týden oznámil kalifornský technologický velikán další novinku, kterou tentokrát ocení uživatelé appky Dokumenty Google.

Používáte-li tento bezplatný textový editor na tabletu s operačním systémem Android, odemkne se vám zbrusu nový způsob formátování dokumentů, jenž minimálně dle mého působí o něco lépe než dosavadní lišta s jednotlivými možnostmi. Google do aplikace přinesl speciální kartu (okno, záložku, panel – označit to lze různě), která má dle jeho vlastních slov snížit počet kliknutí vyžadovaných k přechodu na možnosti formátování. Podle vývojářů také usnadňuje uspořádání textu, tabulek, obrázků a dalších položek.

Google Dokumenty formátování tablet

V novém panelu naleznete v podstatě vše, co byste hledali v dosavadní liště, ale jednotlivé položky jsou mnohem přehledněji uspořádané. Pokud budete najednou upravovat větší objem textu, kde bude navíc potřeba přepínat mezi různými styly formátování, určitě přijde vhod. Nutné je každopádně podotknout, že nabídka současnou lištu nenahrazuje a její používání je čistě volitelné. Pakliže vám tedy o komplexnější úpravy vůbec nejde, nebude nutné s ní zbytečně zabírat místo na obrazovce. Celkově se však jedná o pěknou vychytávku, která jen dokazuje snahu Googlu neustále zlepšovat uživatelskou zkušenost.

Nová karta s nástroji pro formátování textu se už nyní začala rozšiřovat mezi některé uživatele, ke zbytku by postupně měla dorazit během následujících týdnů. Pro lepší ilustraci funkce si doporučujeme rozkliknout obrázek níže.

Google Dokumenty formátování tablet

Co se na nové funkci aplikace Dokumenty Google líbí vám?

Zdroje: 9to5Google, Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)