TOPlist

Uživatelé Google Disku přicházejí o své soubory!

Google Disk
  • Google Disk je cloudové úložiště, které čítá okolo jedné miliardy uživatelů
  • V posledních dnech přibývá uživatelů, kterým z disku zmizely soubory
  • Problém se vyskytnul pouze uživatelům počítačové verze

Google Disk je jednou z nejvíce rozšířených platforem cloudového úložiště. V poslední době se přidává stále více uživatelů, kteří vyhledávají podporu kvůli ztrátě svých souborů. Některým zmizely bez jediného varování a problém se týkal zejména uživatelů využívající desktopovou verzi. Na stránkách podpory se začaly objevovat dotazy na obnovu svých ztracených souborů, jeden z uživatelů tvrdí, že se jeho účet vrátil obsahem až do května 2023. Veškeré soubory po tomto datu jsou pryč a nejsou dohledatelné ani v koši. Údajně svůj pokus o obnovu řešil se zákaznickou podporou, ale neúspěšně. Někteří hlásili ztrátu souborů dokonce až do dvou let.

Google Disk je služba cloudového úložiště, kam si uživatelé mohou schovat soubory, které se jim nevejdou do počítače nebo je chtějí bezpečně uschovat. Odhaduje se, že tuto službu využívá až miliarda uživatelů. A s tak obrovským počtem uživatelů je jasné, že občas dojde k problémům. Problém údajně přetrvává již několik dní a uživatelů s podobnými problémy přibývá. Navíc protokoly aktivit na dotčených účtech nezobrazují žádné aktivity nebo chyby, že kdy na disku soubory byly.

Disk Google
Disk Google

Uživatelům bylo doporučeno pouze neprovádět žádné změny

Společnost tento problém uznala ve zprávě zákaznické podpory a všem uživatelům doporučila neprovádět žádné změny kořenové/datové složce, dokud firemní technici problém neprošetří. Samozřejmě s tím přišlo i prohlášení, že na problému intenzivně pracuje. Někteří uživatelé mají offline mezipaměť, která sice může obsahovat chybějící data, ale neexistuje žádná metoda na obnovení přístupu.

Je důležité zmínit, že problém se netýká uživatelů webové aplikace nebo na telefonu, pouze na desktopové verzi. Někteří na diskuzích tvrdí, že by tyto problémy mohly souviset se spontánním mazáním neaktivních účtů.

Využíváte služby Google Disku?

Zdroj: Suport Google, AndroidAuthority

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)