Ptejte se: Levný Chromecast s Google TV HD dorazil do redakce

google chromecast s google tv test

Společnost Google odhalila 22. září trochu nečekaně nový Google Chromecast s Google TV HD, který nabízí vše, co jeho dražší 4K verze (pochopitelně s výjimkou schopnosti zobrazovat UHD obsah) a přitom je mnohem levnější. Momentálně se dá v Německu sehnat pod tisícovku, takže jsme neváhali a jeden objednali do redakce. V tuto chvíli jsme jej zapojili do naší Full HD televize, kterou máme v ložnici a začínáme jej testovat. Jestliže vás o něm cokoliv zajímá, nebojte se zeptat v komentářích. Veškeré dotazy zodpovíme v chystané recenzi.

Pojďme si v rychlosti zrekapitulovat, co vlastně nový Chromecast s Google TV HD umí. Výkon dostal na starost čipset Amlogic S805X2, který je schopen zobrazovat HDR10+ obsah. Dopomáhá mu 1,5 GB operační paměti RAM a také 8GB úložiště, které využijete hlavně pro instalaci aplikací.

Potěší také Android TV 12 a hlavně nízká cena, která v době psaní článku činí 39,99 eur, což je asi 980 korun. Google se očividně snaží ukrojit část zákazníků Xiaomi Mi TV Stick, které se pohybuje v podobné cenové kategorii. Zda se mu to povedlo si odpovíme už příští týden v kompletní recenzi.

 

Co vás ohledně nového Chromecastu zajímá?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)