Google chystá ještě levnější Chromecast s Google TV. Na co bude omezen?

google chromecast s google tv

Google Chromecast s Google TV byl pro americkou firmu sázka na správnou kartu. Za necelé dva tisíce korun jde o skvělé zařízení, které vdechne vaší televizi nový dech. V redakci jsme jej před nějakou dobou testovali a podle nejnovějších informací chystá Google ještě o něco levnější variantu.

Google Chromecast HD s Google TV certifikován na FCC

Zařízení má nést název Google Chromecast HD s Google TV a poprvé jsme o něm slyšeli na začátku letošního roku. Na certifikačním úřadě FCC se nyní objevilo zařízení, o kterém se dá s téměř 100% jistotou říct, že jde právě o levnější Chromecast. Dozvěděli jsme se, že je zařízení vyráběno v Thajsku a podporuje standardy jako Bluetooth či Wi-Fi 802.11ac. V konfiguraci se zmiňuje také bezdrátový ovladač nebo streamování videa v 1080p při 60 Hz.

Právě kvůli tomu, že bude zařízení schopné přehrávat video pouze ve Full HD rozlišení by mělo být zároveň také levnější. Svou cenou by tak mohlo konkurovat zařízením jako třeba Xiaomi Mi TV Stick.

Používáte nějaké zařízení s Android/Google TV?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)