Google Chrome v Androidu pěkně zrychluje. Poznali jste to?

Google Chrome Android zrychluje

Když přijde v debatě řeč na populární prohlížeč Google Chrome, mezi hlavními tématy se dřív nebo později objeví jeho známá hladovost po operační paměti. To si uvědomují i vývojáři, kteří se neustále snaží své dílo ladit tak, aby co nejméně zatěžovalo systém a hardware a přitom šlapalo jako hodinky. Velmi zajímavý pokrok udělal za poslední dobu v této oblasti Chrome ve verzi pro Android a počítače s Mac OS. Společnost Google se pochlubila, jak její prohlížeč už několik měsíců výrazně zrychluje.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

“V nejnovější verzi prohlížeče Chrome jsme se podívali hluboko pod kapotu jeho jádra a hledali jsme všechny možnosti, jak zvýšit rychlost a efektivitu, od vylepšeného ukládání do mezipaměti až po lepší správu paměti,” píše Google na blogu. Pozornost byla věnována například načítání JavaScriptu nebo vykreslování v CSS. Na základě dat z nástroje Speedometer 2.1 společnost podotýká, že za poslední čtyři měsíce pravidelně stoupá rychlost prohlížeče Chrome asi o 10 %.

Google Chrome zrychluje Speedometer 2.1

Z trendu běžně těží i uživatelé Android telefonů, nicméně přímo pro ně vývojáři připravili i jedno další vylepšení. “Chrome v systému Android byl vždy optimalizován pro malý prostor, ale ekosystém Androidu je různorodý a obsahuje zařízení s různými úrovněmi schopností. Abychom maximalizovali výkon na špičkových zařízeních, zaměřujeme se na ně nyní s verzí prohlížeče, která je vyladěná spíše na rychlost než na velikost binární paměti. U výkonných zařízení tyto verze prohlížeče Chrome provádějí benchmark Speedometer 2.1 o 30 % rychleji,” říká Google.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte pocit, že Chrome ve vašem mobilu zrychlil?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)