TOPlist

Prohlížeč Google Chrome dále usnadňuje správu a změnu hesel

google chrome změna hesla

Google Chrome ve svém nastavení nabízí možnost zobrazit všechna uložená hesla, v původním nastavení však není povolena jejich změna. K tomuto účelu byla až donedávna určena speciální stránka na správu hesel. Tato stránka je místem, kde můžete všechna hesla zobrazit, kopírovat, měnit a mazat. Vývojáři nyní umožnili jednoduchý trik, díky kterému můžete tuto stránku přidat přímo do nastavení Chromu. Přímo v prohlížeči Google Chrome tak může být jednoduše umožněna změna hesla a jejich správa.

Změna hesla uloženého v Google Chrome za pár vteřin

Standardním postupem pro změnu hesla v prohlížeči je navštívení jednotlivých stránek a potvrdit jeho aktualizaci. Případně můžete k tomuto účelu využít stránku passwords.google. Nyní je tuto stránku možné integrovat přímo do nastavení prohlížeče Google Chrome. Tato úprava značně usnadňuje hromadnou změnu hesel v prohlížeči v případě, kdy z nějakého důvodu měníte hesla ke svým účtům prostřednictvím aplikací a nechcete je všechny znovu navštěvovat za pomoci svého webového prohlížeče. K takové situaci může dojít například při ztrátě telefonu.

Google Chrome
Google Chrome

Prohlížeč ve své klasické formě umožňuje v nastavení zobrazit všechna uložená hesla. Povolením rozšíření se tato funkce v Google Chrome obohatí o další možnosti, jako je změna hesla, nebo jejich odstranění. Vše, co stačí udělat je zadat do vyhledávací lišty v prohlížeči následující cestu: chrome://flags/#google-password-manager a povolit rozšíření. Jakmile prohlížeč Chrome restartujete a přejdete opět do nastavení a položky hesla, uvidíte zmíněné rozšířené možnosti

Nové rozšíření je možné přidat jak pro desktopovou verzi prohlížeče, tak do aplikace. V obou případech tak však musíte učinit zvlášť, přičemž váš telefon musí být nějakým způsoben zabezpečen, jedno jestli gestem, heslem, nebo čtečkou otisku prstu, jinak vás telefon dál nepustí.

Používáte možnost zobrazení hesla v Google Chrome?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)