Do PC verze Google Chrome prý brzy zamíří užitečná funkce. Využijete ji?

google chrome vypnutí zvuku karet

Pokud často pracujete a brouzdáte po internetu na svém počítači, jistě jste se někdy setkali s automatickým přehráváním videí, nebo ještě hůř reklam. Google se proti podobným nepříjemnostem rozhodl přidat do PC verze Google Chrome novou funkci, která vám ušetří nervy.

V Google Chrome brzy snadno umlčíte karty

Nově totiž budete moci ztlumit jednotlivé karty pomocí jediného kliknutí tlačítka na vaší myši. U současných verzí Google Chrome se vám u karty, která přehrává jakýkoliv zvuk ukáže ikonka reproduktoru, ovšem jedná se pouze o indikátor, se kterým nemůžete vůbec nic dělat. Až po pravém kliknutí můžete vybrat možnost “vypnout zvuk webu”, který danou kartu umlčí. Americká firma však chystá funkci, díky níž se zvuk na kartě vypne hned po klepnutí na ikonu reproduktoru.

Funkce je zatím dostupná pouze v Chrome Canary a lze ji povolit přes příkaz chrome://flags, kde najdete funkci Tab audio muting UI control a zvolíte možnost enabled. Pokud uživatelé tuto funkci ocení, dostane se brzy také do finální verze Google Chrome.

Využili byste tuto funkci?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)