Čas vyzkoušet Chrome OS? Chromebooky jsou levné, mají dlouhou výdrž a nově 10letou podporu

chrome os podpora
  • Google přislíbil, že bude na Chromebooky posílat bezpečnostní aktualizace po dobu 10 let 
  • Ty budou uživatelům chodit každý měsíc
  • Podpora bude zajištěna pro každý laptop vyrobený po roce 2021

Notebooky s operačním systémem Chrome OS (jinak zvané také jako Chromebooky) jsou v zahraničí, zejména v USA velmi populární. Google se nyní zavázal k dalšímu velkému kroku a to 10leté podpoře všech zařízení, které spatřily světlo světa po roce 2021. Možná o důvod víc jeden takový počítač vyzkoušet?

Každý Chromebook, který byl vydán po roce 2021, bude mít zajištěnou desetiletou softwarovou podporu. U zařízení vyrobených před rokem 2021 je možnost prodloužení podpory na 10 let, pokud správce povolí automatické aktualizace. Je však potřeba mít na paměti, že prodloužení podpory nutně neznamená, že budou počítače dostávat všechny nové funkce. Jde hlavně o bezpečnostní záplaty, které budou chodit každý měsíc.

chrome os

Google zdůraznil, že jeho kompatibilita s hardwarem je klíčová. Spolupracuje s mnoha dodavateli, aby zajistil, že nové aktualizace budou kompatibilní se všemi aspekty Chromebooků, včetně Wi-Fi modemů, procesorů a dalšího hardwaru. Tím se minimalizuje riziko problémů po instalaci nových aktualizací. V těchto chvílích americká firma chystá další updaty, které se zaměří na energetickou efektivitu, což by mělo znamenat prodloužení výdrže baterie. Už nyní mají laptopy s tímto operačním systémem nadprůměrnou výdrž, která je srovnatelná s MacBooky. Ty nejlevnější stroje koupíte už za 5 tisíc, lepší pak za dvojnásobek.

Chrome OS in 2023 Review | There are some issues..

Chrome OS in 2023 Review | There are some issues..

Tip: Pokud máte starý laptop, můžete na něm vyzkoušet systém Chrome OS Flex.

Vyzkoušeli jste někdy systém Chrome OS?

Zdroj: Google Blog, GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)