TOPlist

Z Chrome mizí nástroj, který se staral o vaše bezpečí. Má to ale logický důvod

Google Chrome prohlížeč cleanup tool

V roce 2016 se do prohlížeče Google Chrome dostal nástroj Cleanup Tool (dříve známý jako Google Software Removal Tool), který dokázal detekovat a odebírat podezřelý software. Důvod je jednoduchý. Využívá se totiž minimálně a tak nemá smysl jej držet zbytečně při životě.

Google jej odebere spolu s nadcházející verzí Chrome 111, ale při příležitosti loučení se nezapomněl na některá čísla. Dle americké firmy jej provedl více než 80 milionů čištění, odstranil rozšíření, která porušující zásady a byl uživatelům nápomocný. V průběhu let ale dramaticky ubylo úspěšnosti. Pouze 0,06 % veškerých skenů nástroje Chrome Cleanup Tool za poslední měsíc bylo skutečně užitečných.

Google Chrome
Google Chrome

Ve skutečnosti Google uznal, že je tento nástroj zastaralý a nikdy nebylo v úmyslu udělat z něj komplexní antivirové řešení. Na trhu jsou zkrátka lepší možnosti a třeba i samotný Google má hromadu nástrojů, jak učinit procházení webu bezpečnějším. Za zmínku stojí třeba bezpečné prohlížení. Nemusíte se tedy obávat toho, že by se s novou verzí Chrome stal váš systém snadněji napadnutelným.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Používáte Chrome, nebo jiný prohlížeč?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)