TOPlist

Google Chrome získá parádní novinku. Připomíná oblíbenou AI funkci z Android telefonů

Google Chrome
  • Prohlížeč Google Chrome by mohl získat parádní AI funkci
  • Inspiruje se letošní novinkou telefonů se systémem Android
  • Má potenciál značně usnadnit reverzní vyhledávání

Google Chrome se na rozdíl od svých konkurentů nikdy nepouštěl do přílišně aktivního vydávání nových funkcí, ale většinou když nějakou tu vychytávku uvede, stojí opravdu za to. Teď by se nejpoužívanější prohlížeč světa mohl ve své desktopové verzi dočkat novinky, která nápadně připomíná oblíbený AI nástroj z Android telefonů.

Oním nástrojem máme na mysli Circle to Search, tedy funkci, kterou vyvinul Google a intenzivně ji propagoval společně se Samsungem. Funkce, která je v podstatě jen doplňkem služby Google Lens, umožňuje vyhledávání objektů zobrazených na displeji jejich pouhým zakroužkováním, což je nejen časově efektivní, ale současně i vcelku zábavné.

Samsung Circle to Search

Google Chrome by mohl podobnou funkci adoptovat už zanedlouho, byť zřejmě neponese totožné označení. Upozornil na ni uznávaný insider Leopeva64, který ve vláknu na sociální síti X také demonstroval, jak bude vypadat.

Po stisknutí ikonky Google Lens, nacházející se na stejné úrovni jako adresní řádek, se obrazovka podobně jako při použití Circle to Search zalije modrým filtrem. Uživateli bude současně umožněno zvýraznit oblast, ve které má služba vyhledávat, nakreslením obdélníkového výběru.

Kdy přesně se novinka dostane k běžným uživatelům prostřednictvím stabilního buildu, zatím bohužel nevíme. Aktuálně prý není v základu povolená ani uvnitř testovací Canary verze.

Co byste na prohlížeči Google Chrome změnili?

Zdroje: X, 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)