Google Chrome chystá notifikace na vlastní novinky a funkce

chrome notifikace

Notifikace zasílané prohlížečem jsou poněkud kontroverzní funkcí, která nám z jedné strany pomáhá udržovat přehled o aktuálním dění a ze strany druhé usnadňuje zasílání spamu. Chrome od verze 84 výzvy k odběru u podezřelých webů blokuje a snaží se tak zneužívání zabránit. Průzkum jeho experimentálních funkcí ovšem ukázal, že zřejmě chystá vlastní notifikace, kterými bude uživatele motivovat k dalšímu použití prohlížeče.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Notifikace by se v Chrome měly začít zobrazovat ve chvíli, kdy uživatel prohlížeč chvíli nepoužije, například z důvodu přesunu na konkurenční Mozillu nebo Operu. Ze zkoumání kódu vyplynulo, že by se mělo jednat o tři typy upozornění:

  • nové články na základě předchozí aktivity,
  • návrhy úspory dat,
  • připomenutí, že Chrome nebyl dlouho spuštěn.

Součástí budou pravděpodobně také upozornění na nejnovější funkce, které Chrome nabízí a výčet výhod, které jeho používání přináší. Nové notifikace se pak pravděpodobně nedotknou těch, kteří prohlížeč amerického giganta pravidelně používají, mohly by ovšem narušit uživatelský zážitek pro ty, kteří se rozhodli prioritně využívat konkurenční produkty.

Prozatím se však jedná o ranou testovací fázi, která nezaručuje, že se notifikace Chromu skutečně objeví ve stabilní verzi aplikace. Současně doposud nemáme informace o možnostech jejich přizpůsobení, jako je například kompletní vypnutí.

Myslíte, že jsou notifikace v Chrome správnou cestou k oslovení uživatelů?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)