TOPlist

Anonymní režim v Google Chrome není tak úplně anonymní, oprava přijde s aktualizací

Google chrome anonymní režim

Anonymní režim v Google Chrome a dalších webových prohlížečích by měl svým uživatelům zajistit surfování po internetu, bez zanechání stop v historii, nebo ukládání hesel. Postupem času se však ukázalo, že anonymní režim není tak úplně anonymní. Vývojáři v Google Chrome nechali mezeru, které začali využívat některé weby za účelem výdělku. Tato chyba bude napravena v rámci aktualizace.

Google Chrome
Google Chrome

Mezera, kvůli které je anonymní prohlížení v Google Chrome omezeno využívá možnosti nahlédnutí do FileSystem API prohlížeče. Díky tomuto přístupu mohou weby anonymní režim v Chrome detekovat. Detekce anonymního režimu pak mohou využít internetové stránky s placeným obsahem, které uživatele vyzývali k přihlášení, nebo přepnutí do klasického režimu prohlížení.

anonymní prohlížení google chrome

Společnost Google přihlíží na situace, ve kterých je použití anonymního režimu nepostradatelné, ať už se jedná o práci s citlivými daty (například peněžní operace), nebo v situacích, jako je domácí násilí, kdy uživatelé nechtějí, aby po nich v prohlížeči zůstala stopa. O anonymní prohlížení v Chrome proto nechce své uživatele připravit, a proto využije červencovou aktualizaci. Nejnovější verze Chrome (Chrome 76), tak již nebude chybu obsahovat. Stejně tak v budoucnu plánuje zamezit všem možnostem, jak u uživatele rozpoznat, zda v Google Chrome používá anonymní prohlížení.

Používáte v Google Chrome anonymní režim?

Zdroj: Blog Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)