Prohlížeč Chrome 113 přináší několik podstatných novinek. Oceníte nějakou?

Google Chrome 113
  • Google Chrome 113 je dostupný ke stažení
  • Přináší několik podstatných změn
  • Většinu z nich ale neuvidíte na první pohled

V současné době je Google Chrome stále jednoznačně tím nejpopulárnějším webovým prohlížečem na trhu s podílem 66,13%. Před nějakým časem americká firma zkrátila dobu aktualizací na jeden měsíc a nyní vychází Chrome 113 s několika podstatnými novinkami.

Jednou z těch nejdůležitějších je podpora pro WebGPU, což je funkce, kterou Google vyvíjí už roky a umožňuje na webech zobrazení náročnějších grafických scén. Ve svém blogu ji firma srovnává s Direct3D 12, Metal či Vulkan technologiemi a radost z ní budou mít především vývojáři. Další novinkou je efektivnější zpracování videa do formátu AV1. Nová knihovna libaom 3.6 podstatně zrychluje kódování na CPU, přičemž jej může využít jakákoliv aplikace, která využívá API WebRTC.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Pokud testujete Android 14, můžete si všimnout také nového menu sdílení, které je nyní přehlednější a koresponduje s designovým jazykem Material You.

Další podstatné změny v Chrome 113:

  • Rychlejší kódování videa AV1 – přínos pro aplikace s WebRTC, lepší a efektivnější kvalita u videohovorů (např. u Google Meet)
  • CSS Media Features (CSS overflow-inline a overflow-block) – hlavně pro vývojáře
  • Podpora pro WebGPU – vylepšený výkon pro graficky náročné weby
  • Prohlížeč nově podporuje CSS image-set() jako typ pro specifikaci řady možností fotografií a obrázků
  • Nové menu sdílení (pouze Android 14)

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Koupili byste si FE edici s Exynosem?

Zdroj: Google, Android Police

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)