Bylo na čase. Google Chrome bude novým způsobem šetřit RAM

Google Chrome RAM spořič memory saver

Prohlížeč Google Chrome je na počítačích i v mobilních zařízeních nadále jasnou (a také kritizovanou) jedničkou. S další novou verzí přitom přichází nové zajímavé funkce, které ale ještě více umocňují nepříjemný fakt, že Chrome nadstandardně “žere” RAM paměť. K více či méně úspěšným pokusům o její úsporu se nyní přidává jedna velmi zajímavá experimentální funkce. Jmenuje se příznačně Memory Saver neboli Spořič paměti.

Jeho posláním je dočasně uspávat karty, kterým se v prohlížeči uživatel nějakou dobu nevěnuje. Jakmile se na ně vrátí, karta “rozmrzne” a bude nadále běžně fungovat. Ještě předtím se ještě ale zobrazí bublina s informací, kolik objemu paměti RAM se podařilo tímto uspáním ušetřit. Nová funkce už se testuje v rámci prohlížeče Chrome Canary a dá se spustit přes nastavení v chrome://settings/performance.

Kromě této novinky přichází také funkce Battery Saver, která u karet omezuje například obnovovací frekvenci, vizuální efekty nebo aktivity po přepnutí do pozadí. Záměrem je pochopitelně uspoření energie. U obou funkcí je zatím řeč o desktopové verzi Google Chrome.

Jak náročný vám nyní přijde Google Chrome?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)