Google bude brzy mít vlastní chipset pro Chromebooky a Pixel

Google chipset

Google v současné době usilovně pracuje na vývoji čipové sady pro svá zařízení s označením Chromebook a Pixel. Tento Google chipset má kódové označení Whitechapel a vývoj probíhá ve spolupráci se Samsungem. Ten má zvládnutou pětinanometrovou technologii, která bude při jeho výrobě použita. Navíc má zkušenosti z výroby jak čipů pro Apple, tak z výroby svých vlastních procesorů.

V nedávné době Google získal první funkční prototyp tohoto chipsetu. Nicméně se očekává, že do ostrého nasazení se dostanou nejdříve v roce 2021. Kromě osmijádrového ARM procesoru má Whitechappel i technologii pro strojové učení. Část jeho výkonu také bude vyhrazena přímo pro Google služby.

Tímto krokem chce Google konkurovat především firmě Apple, která také vyvíjí svoje vlastní čipy. Očekává se však, že největší problémy tím způsobí firmě Qualcomm, která je v současné hlavním dodavatelem hardwaru pro Google.

Uvítáte procesory od Google?

Zdroj: Axios.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)