Google Camera fotí v noci fantasticky. Dokud fotky s Night Sight neuvidíte, neuvěříte

Google Camera Night Sight fotí skvěle

Na představení Google Pixel 3, Google krátce zmínil funkci „Night Sight“ (Noční vidění). Ta slibovala dělat opravdu působivé fotografie i při opravdu špatných světelných podmínkách. V následujících dnech vyjde nová verze Google Camery, která nový snímací mód obsahuje.

Zhasněte lampióny, já chci fotit tmu

Klíčem pro kvalitní fotografii je světlo. Špatné světelné podmínky bývají odpovědné za špatné a zašuměné fotografie. Dle Googlu, začínají mít dnešní telefony při běžném focení problémy při 30 luxech. Pokud výsledek skládají z několika fotografií, jako to dělá např HDR+, tak mohou přinést slušné výsledky i při třech luxech. V takovém případě se spoléhají na svůj blesk. Blesk přidá do scény světlo, ale týká se to jen blízkých objektů. Pro focení krajiny a vzdálených objektů se nehodí. Tripody jsou zase příliš neforemné pro každodenní použití. Night Sight byl vyvinut, aby byl schopný zachytit fotografie i při minimální světle (0,3 – 3 luxy) bez využití blesku.

Google Camera Night Sight fotí skvěle srovnání

iPhone XS (vlevo) a Pixel 3 s „Night Sight“ (vpravo)

Jakmile spustíte Google Cameru, začne zaznamenávat obraz a ukládat jednotlivé snímky do bufferu. Po zmáčknutí spoušti je zpracováno najednou posledních 9-15 snímků v HDR+ režimu. Kvůli tomu, že displej telefonu slouží jako hledáček (s 15 fps), je doba expozice pro jednotlivé snímky omezena na 66 ms. Night Sight využívá expozice delší. Tj. Nový režim začne snímat až po stisknutí spouště. Pro dobrou kvalitu výsledné fotografie, musíte chvíli telefon pevně držet na místě. Délka snímání je proměnlivá, avšak maximálně 6 sekund. Aplikace reaguje na pohyb ve scéně, dle jeho množství prodlužuje nebo zkracuje dobu expozice jednotlivých snímků a celkovou dobu snímání. To pomáhá omezit rozmazaný obraz. Samozřejmě je do procesu zapojena ve velkém AI. Google celý proces komplexněji rozvedl na svém AI blogu.

Google Pixel’s Night Sight is revolutionizing low-light photography

Google Pixel’s Night Sight is revolutionizing low-light photography

Nového módu „Night Sight“ se dočkají všechny telefony řady Pixel, včetně starších modelů. První Pixely ale neobsahují stabilizaci obrazu, takže doba expozice může být kratší. Oproti novějším Pixelům 3, pak výsledná kvalita fotografií může být o něco horší. Stejně je to ale od Googlu pěkné gesto, že myslí i na svá starší zařízení.

Pixel 3 bez Nigh Sight / s Night Sight. Další fotografie najdete zde.

Výsledná kvalita fotografií vypadá, vzhledem k původním světelným podmínkám, opravdu dobře. Nová verze Google Camery bude oficiálně vypuštěna v následujících dnech. Prozatím ji můžete stahovat z APKMirror. Neoficiální, modnuté verze Google Camery s podporou Night Sight už několik dní kolují na internetu.

Google Camera
Google Camera

Fotíte v noci často? Využijete Night Sight?

Zdroj: Google AI blog, Google Blogandroidpolice.comtheverge.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)