Přes Google si můžete nastavit budík v mobilu či poslat poznámku

google_prikazy_ico

Google zaujal začátkem dubna možností zobrazit si polohu telefonu s Androidem zadáním příkazu “find my phone” do vyhledávače (viz Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu „Find My Phone“) a následně také možností poslat si trasu z počítače do mobilu příkazem “send directions” (viz Google přidává příkaz pro rychlé odeslání trasy z Chrome do telefonu). Koncem minulého týdne přidal vyhledávací gigant další dvě funkce: odeslání poznámky a nastavení budíku v telefonu. Samotný proces je přitom velice jednoduchý, funguje ovšem pouze po přepnutí Googlu do angličtiny.

Jak používat nové příkazy Google?

  1. Otevřete domovskou stránku vyhledávače Google.
  2. Do vyhledávacího pole zadejte příkaz “send a note” (pro zadání poznámky), či “set an alarm” (pro nastavení buzení).
  3. Tím se dostanete na novou stránku, kde můžete nastavit čas buzení nebo psát poznámky. Můžete zde také zvolit, do kterého zařízení si přejete data odeslat.
  4. Jakmile tak učiníte, bude poznámka odeslána, případně budík nastaven, což budete moci ověřit skrze oznámení. Poznámku pak můžete z nabídky kopírovat či uložit (tedy sdílet do nainstalovaných aplikací).

Příkazy lze také zadávat včetně parametrů – například “note to self koupit chleba” či “set an alarm for 11:00”. K tomu, aby vše fungovalo, budete potřebovat nejnovější verzi aplikace Google pro Android, Google Now a musí být povolena oznámení, a činnost Web & App. Kromě toho musíte být přihlášeni do stejného účtu Google v prohlížeči Chrome i na telefonu.

Zdroje: Android Soul, Android Headlines, Google Operating System, Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)