Menu

Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu “Find My Phone”

Určitě jste někdy zažili situaci, kdy jste sáhli po telefonu, a on nebyl na tom místě, kde jste předpokládali. V takové chvíli se může hodit řešení v podobě aplikace, která vám zobrazí polohu zařízení v mapových podkladech – v minulosti jsme vám představili řadu osvědčených programů ve článcích SvětAndroida doporučuje: 3 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu a Čtenáři doporučují: 4 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu.

Samotný Google nabízí od srpna 2013 jako své vlastní řešení Správce zařízení Android (Android Device Manager) – nástroj, který dokáže lokalizovat telefon či tablet s Androidem 2.2 a novějším, ale také aktivovat hlasité vyzvánění, uzamknout ho či provést jeho vymazání. Polohu lze přitom zjišťovat jak z jiného přístroje, na kterém je Správce zařízení Android nainstalován, tak i z webového rozhraní na adrese https://www.google.com/android/devicemanager. V březnu Google přinesl tuto funkci také pro Android Wear a pochlubil se, že od spuštění služby pomohl k opětovnému shledání uživatele a telefonu/tabletu ve 30 milionech případů.

Google se rozhodl využít možnosti propojení svých služeb a včera přidal do svého vyhledávače novou funkci – po zadání příkazu “find my phone” zobrazí některé možnosti výše zmíněného Správce zařízení Android. Sice to není nikde explicitně řečeno, ale pravděpodobně vyžaduje instalaci uvedeného nástroje na hledaném zařízení. Kromě zobrazení v mapě je možné pohřešovaný telefon či tablet vzdáleně prozvánět po dobu až pěti minut (zvonění lze v případě nalezení vypnout tlačítkem pro zapnutí/vypnutí). Pokud máte více zařízení, pak se v mapě objeví všechna a můžete mezi nimi přepínat.

Přesnější představu, jak to celé funguje, si můžete udělat z následující animace.

Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu

Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu

Ke smazání či zablokování je ale nadále nutné přejít na stránku Správce zařízení Android, na kterou se z vyhledávání nejrychleji dostanete klepnutím do mapy. Přesnost zjištění polohy se pohybuje v rádu desítek metrů – závisí především na okolních podmínkách, jako je hustota základnových stanic mobilních a bezdrátových sítí, podle nichž je určována pozice bez nutnosti využití GPS.

Ve své podstatě se nejedná o novou službu, jako spíše o zjednodušení přístupu k již zavedené funkci. Jestliže jste tedy někde odložili svůj mobil a nemůže ho najít, budete ke zjištění, kde se nachází, potřebovat jen pár sekund, přičemž vystačíte s jednoduchým vyhledáváním Google.

Samozřejmě jsme novinku testovali v rámci redakce, nicméně zatím to vypadá, že český vyhledávač Google tuto možnost nenabízí. Podobně vyznívají i reakce některých uživatelů v diskuzních fórech pod články, kde je tato funkce prezentována. Dle dostupných informací by přitom k tomu, aby služba fungovala, měly být splněny následující podmínky:

  • Na zařízení musí být nainstalována nejnovější verze aplikace Google.
  • Hledané zařízení musí být spojeno s účtem Google.
  • Prohlížeč na počítači, ze kterého hledáte, musí být přihlášen ke stejnému účtu, jako hledaný telefon či tablet.

Vyzkoušeli jste funkci nalezení telefonu či tabletu přes vyhledávač Google? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Android Authority, Android Central, Google Google+, Android Police, Next Web, Venture Beat, Android and Me, Android Guys, Android Headlines, Droid Life, Engadget.

 

Komentáře

Vodnik

Vodnik

16.4.2015 12:33

Najde leda kulové. Napřed to po přihlášení hodilo chybu 429 (žádný další popis nebyl) a na druhý pokus po cca minutovém čekání Location unavailable. Telefon má zapnuté GPS, WiFi i LTE

Michal N

Michal N

16.4.2015 12:50

Vyzkouseno ted a bez problemu funguje a zvoni

barney

barney

16.4.2015 12:57

preco ale mam taky pocit ze to funguje aspon rok…

Petr

Petr

z aplikace
16.4.2015 13:06

Aspoň rok to funguje přes webového Správce zařízení.
Článek je o tom, ale nějak jsem to v něm nenašel, že pokud Google používáš v angličtině a do řádku pro vyhledávání zadáš text “Find my phone”, Google Ti telefon najde.
Je to v podststě zase Správce zařízení, jen to spuštění hledání má být jednodušší. Google hraje na to, že jako domovskou stránku máš nastavenou Google, čili ihned po spuštění prohlížeče zadáš text a hotovo.

Petr

Petr

16.4.2015 13:25

@redakce:
“Samozřejmě jsme novinku testovali v rámci redakce, nicméně zatím to vypadá, že český vyhledávač Google tuto možnost nenabízí. ”
Kde jste se o této fičůrce dozvěděli?
Protože mně stačilo do vyhledávače zadat “Find my phone” a hned v prvním nalezeném odkaze jsem se dozvěděl, že Google musím používat v angličtině.
Jestli jste to, jak píšete zkoušeli, pak by jste stejnou informaci měli najít i vy.
Takže buď neumíte číst anebo jste to NEzkoušeli!

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
16.4.2015 13:26

Vyzkouseno s tabletem i telefonem. Funguje spolehlive.

Petr

Petr

z aplikace
16.4.2015 13:29

@redakce:
Takže stačilo přečíst si onen článek na Živě a do článku to napsat.
Stejně tak je i v diskuzi pod článkem návod jak Google “přepnout” do angličtiny.

baron

baron

16.4.2015 13:40

A už po miliont-kráte pod články na tohle téma: Jde konečně na dálku zapnout internet a GPS?

Jindra

Jindra

16.4.2015 13:42

No tak jsem to vyzkoušel, telefon jsem měl v kapse a otevřel jsem prohlížeč v PC a ukázalo mi to, že telefon se nachází kdesi na pobřeží Nigérie. Tak já nevím :D

Lada

Lada

16.4.2015 14:27

Napise, ze kontaktuje zarizeni a pak mi ukaze, kde byl tablet pred DVEMA dny, prestoze jsem ho rano pouzival pro navigaci a mam neustale zapnute mobilni data, Wi-Fi a GPS.

HYDr

z aplikace
16.4.2015 14:57

Ani Gmail synchronizace na Googlu nefungují po přechodu na Lollipop u Z3 Compact. Neví někdo, co s tím? Díky.

Petr

Petr

16.4.2015 16:00

Funguje jak vino

error404

error404

16.4.2015 18:39

aplikace/spravce opet uplne o nicem!! Az pujde zapnout GPS na dalku jako to umel kdysi Cerberus na starsim androidu, pak bude mit aplikace/spravce nejaky smysl.. takhle je to pro deti na hrani… zdar

Iselor

Iselor

17.4.2015 0:47

Já o tom už nějakou dobu vím a vše mi to v pořádku funguje :) S tím, že vyhledání telefonu mi ukazuje v Českých Budějovicích v s tolerancí 60 metrů. :) Jinak mám Nexus 5 a android 5.1

walliňák

17.4.2015 2:11

no, vypnout na ukradeném telefonu data (GPS je stejně kvůli úspořa baterie vypnutá) a najde tak leda kulový…

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
17.4.2015 6:23

Voni jsou hlava, pane wallinak

Petr

Petr

17.4.2015 6:23

Pro ty co brečí, že GPS nejde “dálkově” zapnout:
Tak ji ku*va nevypínejte! Stejně neběží, zapíná se až když ji potřebuje nějaká aplikace. “Vypnutím” GPS v Nastavení pouze zakážete ono zapínání na požadavek aplikace.

@Baron:
Jak chceš na dálku zapnout internet, když ten telefon je bez dat neviditelný? Takže když něco nevidím, nemůžu to ovládat!

Choze

Choze

17.4.2015 8:50

Mozna by nebylo od veci do clanku napsat, ze bez zaple wifi, ci mobilnich dat to proste nefunguje. Docela podstatny detail. Malokdo ma asi stale zaple mob.data. Takze telefon to pak stejne nenajde a nejde pak ani prozvonit.

Patrik

Patrik

17.4.2015 9:12

Asus Zenfone 5, Android 4.4. Nestačí připojení k internetu. Musí být povolen přístup k poloze (GPS nutná není, přístup k poloze ano), jinak nic nenajde. Pak přesnost cca 30m v průmyslové zóně i bez GPS.

Nallim

Nallim

17.4.2015 11:22

Aby to fungovalo musí být vyhledávání v googlu nastaveno na anglický jazyk.

Miloš

Miloš

z aplikace
17.4.2015 17:42

Petr: A tím GPS vypnuto/nevypnuto Ti moc nerozumím. Nemyslím si, že když je GPS zapnuté, že vlastně “neběží”.

Petr

Petr

z aplikace
17.4.2015 20:29

@Miloš:
Právě že neběží. Běží jen když si ji nějaká aplikace zapne.
Ty jen tím klikátkem povolíš/zakážeš to zapnutí.

Miloš

Miloš

z aplikace
17.4.2015 21:41

Petr: Díky, tohle jsem netušil.

Miloš

Miloš

z aplikace
18.4.2015 11:40

Petr: Ještě se zeptám …. takže při tomto “zapnutí” GPS nežere baterii? Samozřejmě do doby, než si GPS vyžádá příslušná aplikace.

mercenary

26.1.2016 15:50

Pokud je telefon zamčen a nastavena aplikace DOZE tak ho nenajde , pokud telefon odemknu , tak ho GOOGLE našel . ASUS ZENFONE 2 – LOLLIPOP 5.0 , to znamená – vypneš GPS a nic nenajdeš

RSS (komentáře k článku)