Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu “Find My Phone”

google_hledani_ico

Určitě jste někdy zažili situaci, kdy jste sáhli po telefonu, a on nebyl na tom místě, kde jste předpokládali. V takové chvíli se může hodit řešení v podobě aplikace, která vám zobrazí polohu zařízení v mapových podkladech – v minulosti jsme vám představili řadu osvědčených programů ve článcích SvětAndroida doporučuje: 3 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu a Čtenáři doporučují: 4 programy na lokalizaci ztraceného/odcizeného telefonu.

Samotný Google nabízí od srpna 2013 jako své vlastní řešení Správce zařízení Android (Android Device Manager) – nástroj, který dokáže lokalizovat telefon či tablet s Androidem 2.2 a novějším, ale také aktivovat hlasité vyzvánění, uzamknout ho či provést jeho vymazání. Polohu lze přitom zjišťovat jak z jiného přístroje, na kterém je Správce zařízení Android nainstalován, tak i z webového rozhraní na adrese https://accounts.google.com/signin/oauth/cl/identifier?client_id=289722593072-1tp4g48pf1nr2er5njssr3bdu24v0mi0.apps.googleusercontent.com&as=r2j5BeLJuxC-ENMb9OPutw&destination=https%3A%2F%2Fwww.google.com&approval_state=!ChRHMHAxeldFcEJ3eXVwc2VQdzh5bhIfMDlUb2ZhYnBWOFlkOERFdWhZOThQYy1Wb3B1bm14WQ%E2%88%99AJDr988AAAAAXJuNVcUmqr2BRXGPIWmajnCPdwoxMs_-&oauthgdpr=1&xsrfsig=ChkAeAh8T8omYUT1ItPfXcJypQdk6vc5a7J1Eg5hcHByb3ZhbF9zdGF0ZRILZGVzdGluYXRpb24SBXNvYWN1Eg9vYXV0aHJpc2t5c2NvcGU&flowName=GeneralOAuthCookieLessFlow. V březnu Google přinesl tuto funkci také pro Android Wear a pochlubil se, že od spuštění služby pomohl k opětovnému shledání uživatele a telefonu/tabletu ve 30 milionech případů.

Google se rozhodl využít možnosti propojení svých služeb a včera přidal do svého vyhledávače novou funkci – po zadání příkazu “find my phone” zobrazí některé možnosti výše zmíněného Správce zařízení Android. Sice to není nikde explicitně řečeno, ale pravděpodobně vyžaduje instalaci uvedeného nástroje na hledaném zařízení. Kromě zobrazení v mapě je možné pohřešovaný telefon či tablet vzdáleně prozvánět po dobu až pěti minut (zvonění lze v případě nalezení vypnout tlačítkem pro zapnutí/vypnutí). Pokud máte více zařízení, pak se v mapě objeví všechna a můžete mezi nimi přepínat.

Přesnější představu, jak to celé funguje, si můžete udělat z následující animace.

Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu

Ke smazání či zablokování je ale nadále nutné přejít na stránku Správce zařízení Android, na kterou se z vyhledávání nejrychleji dostanete klepnutím do mapy. Přesnost zjištění polohy se pohybuje v rádu desítek metrů – závisí především na okolních podmínkách, jako je hustota základnových stanic mobilních a bezdrátových sítí, podle nichž je určována pozice bez nutnosti využití GPS.

Ve své podstatě se nejedná o novou službu, jako spíše o zjednodušení přístupu k již zavedené funkci. Jestliže jste tedy někde odložili svůj mobil a nemůže ho najít, budete ke zjištění, kde se nachází, potřebovat jen pár sekund, přičemž vystačíte s jednoduchým vyhledáváním Google.

Samozřejmě jsme novinku testovali v rámci redakce, nicméně zatím to vypadá, že český vyhledávač Google tuto možnost nenabízí. Podobně vyznívají i reakce některých uživatelů v diskuzních fórech pod články, kde je tato funkce prezentována. Dle dostupných informací by přitom k tomu, aby služba fungovala, měly být splněny následující podmínky:

  • Na zařízení musí být nainstalována nejnovější verze aplikace Google.
  • Hledané zařízení musí být spojeno s účtem Google.
  • Prohlížeč na počítači, ze kterého hledáte, musí být přihlášen ke stejnému účtu, jako hledaný telefon či tablet.

Vyzkoušeli jste funkci nalezení telefonu či tabletu přes vyhledávač Google? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroje: Android Authority, Android Central, Google Google+, Android Police, Next Web, Venture Beat, Android and Me, Android Guys, Android Headlines, Droid Life, Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (25)