Google Authenticator má nové logo. Bude se líp hledat

Google Authenticator nové logo 2023

Společnost Google po dlouhé době sáhla u jedné ze svých aplikací nejen k redesignu karet, menu či jiných přímo používaných vnitřních prvků, ale úplně vyměnila i její logo. Dotyčnou aplikací je Authenticator, tedy mobilní nástroj pro dvoufázové ověřování při přihlašování na partnerských webech. Funkce zůstaly stejné, ale proměnila se identita. Změna se promítla také do podoby ikonky na plochu. Pokud tedy nyní nemůžete Google Authenticator v mobilu na první najít, možná je to způsobeno pouze zmíněnou proměnou. A ta rozhodně není malá.

Google Authenticator
Google Authenticator

Zatímco doposud měla aplikace velmi nenápadné šedivé logo znázorňující písmeno G a trezorové dveře, nová podoba je o dost abstraktnější, nicméně i podstatně výraznější. Využívá totiž paletu pestrých Google barev, díky kterým zapadá mezi ostatní aplikace a služby amerického giganta.

Současně se dá ikonka Authenticatoru mnohem snadněji najít v nabídce aplikací či na ploše, pokud ji uživatel nemá pevně zařazenou na jednom místě. Za nás určitě fajn změna. Google služba pro generování ověřovacích kódů se nedávno dočkala ještě jedné významné změny. Nově je schopná zálohovat svůj obsah v rámci Google účtu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nové logo Authenticatoru?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)