TOPlist

Google Authenticator se dočkal zásadního vylepšení

Google Authenticator Google účet přihlášení 2FA záloha zálohování synchronizace

Aplikace Google Authenticator, která slouží jako generátor a úschovna jednorázových kódů pro dvoufázové přihlašování (2FA) na různých webech a službách, se dočkala velmi významného vylepšení. Americká společnost oznámila, že tuto aplikaci i její obsah bude nadále možné zálohovat po napojení na Google účet. Mimo jiné tím odpadá riziko úplné ztráty možnosti přihlášení, pokud uživatel náhle přijde o své zařízení s Authenticatorem a manuálně si přístupy nezazálohoval.

Google Authenticator
Google Authenticator

„Jednou z hlavních připomínek, které jsme v průběhu let od uživatelů slyšeli, byla složitost řešení ztracených nebo odcizených zařízení s nainstalovaným nástrojem Google Authenticator. Vzhledem k tomu, že jednorázové kódy byly v aplikaci uloženy pouze v jednom zařízení, ztráta tohoto zařízení znamenala, že uživatelé ztratili možnost přihlásit se k jakékoli službě, u které si nastavili 2FA pomocí Authenticatoru,“ popisuje Google na blogu důvod, proč přistoupil k propojení s klasickým účtem.

„Aktualizací zavádíme řešení tohoto problému. Jednorázové kódy jsou trvanlivější tím, že jsou bezpečně uloženy v uživatelově účtu Google. Tato změna znamená, že uživatelé jsou lépe chráněni před zablokováním a že služby se mohou spolehnout na to, že si uživatelé zachovají přístup, což zvyšuje pohodlí i bezpečnost,“ vysvětlují provozovatelé aplikace. Společnost Google tuto možnost zavádí v době, kdy již postupně přichází na přihlašování bez hesel. Jednorázové kódy ale mají u 2FA stále své místo a Authenticator tímto získal na významu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často nyní otevíráte Google Authenticator?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)