TOPlist

Uživatelé zuří! Google odebral z televizorů Samsung důležitou funkci

Google Asistent konec samsung tv
  • Hromada televizorů Samsung se zbaví podpory Google Asistenta
  • Na vině je prý „nová politika společnosti Google“ 
  • Přesedlat můžete jen na Bixby či Alexu od Amazonu

Od 1. března 2024 dojde k významné změně v oblasti hlasového ovládání na chytrých televizorech Samsung. Google Asistent, který byl do nedávna jednou z hlavních možností pro hlasové ovládání na těchto zařízeních, už nebude k dispozici. Tato změna je důsledkem „nové politiky společnosti Google“, jak jihokorejská firma uvádí na svém webu.

Pro uživatele televizorů Samsung, kteří byli zvyklí používat amerického asistenta pro hlasové ovládání, to znamená, že budou muset najít alternativní řešení. Samsung již nabízí asistenty Bixby a Alexa od Amazonu, takže bude potřeba přesedlat na jednoho z nich. Změna se dotkne všech televizorů vyráběných v letech 2020, 2021 a 2022 včetně modelů QLED 4K/8K, Crystal UHD a Lifestyle (Frame, Terrace, Sero, Serif).

samsung tv google asistent

I přestože se toto rozhodnutí nedočkalo úplně přívětivých reakcí, je odklon od Google Asistenta logický a pochopitelný. Loňské modely totiž neměly podporu vůbec a proslýchá se, že se Google v těchto chvílích soustředí na kompletní přepracování svého asistenta, jehož součástí bude také Bard. Do televizorů se tedy teoreticky může klidně vrátit, ale pod novým jménem a až bude ten správný čas. Snad to bude tentokrát i s češtinou..

Používali jste Asistenta Google na své televizi?

Zdroj: AndroidPolice, Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)