TOPlist

Další appka Googlu má přes 500 milionů stažení. V ČR je trochu v nemilosti

Google Asistent 500 milionů stažení instalací Obchod Play

Neuběhl pořádně ani týden od zprávy, že Google Kalkulačka překonala milník jedné miliardy instalací / stažení v Obchodě Play, a už tu máme kulatiny u další aplikace tohoto technologického giganta. Poloviční laťku, tedy 500 milionů stažení či instalací, teď překonal Google Asistent. Pokud si nyní říkáte, že to je přece velmi často základní část systému, máte pravdu. Ale jen tak napůl.

Google Assistant
Google Assistant

Obchod Play hlásí: Google Asistent má přes 500 milionů stažení

Aplikace Google Asistent, která je umístěná přímo do Obchodu Play, představuje jen jakéhosi zástupce, kterého si můžete k dané funkci umístit do výběru v menu nebo na plochu. Na funkčnost tohoto hlasového pomocníka jinak nemá vliv, což význam tohoto vysokého čísla vlastně ještě víc umocňuje. Aby něco, co není nutně potřeba instalovat a ani se tak (nejspíš) neděje hned z výroby, mělo 500 milionů stažení, je slušný výkon. Není to přitom ani rok, co stejná aplikace překonala stomilionový milník.

Google Asistent Obchod Play 500 milionů stažení instalací

Určitě to svědčí o celosvětové popularitě Google Asistenta, který je ale konkrétně v ČR předmětem nespokojenosti. Stále se zde čeká, až v tomto nástroji americká firma zprovozní český jazyk. Několik náznaků už proběhlo, ale konečný výsledek je pořád v nedohlednu. V opačném případě by se možná Češi i o nějaký ten milion stažení navíc taky postarali.

Používáte Google Asistenta i v angličtině? Na co?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)