Google vydal aplikaci AR nálepky, která podporuje lepší rozšířenou realitu

ar nalepky arcore google

Nová aplikace AR nálepky funguje jako rozšíření pro aplikaci Fotoaparát. Jde o oficiální aplikaci k rozšířené realitě, kterou můžeme znát pod označením ARCore.

AR nálepky od Googlu s pokročilou rozšířenou realitou

Google v poslední době mimo jiné strávil spoustu času na rozšířené realitě známé jako Tango. Telefony se značkou Tango se však nedočkaly velkého ohlasu. Nyní vychází aplikace AR nálepky, která nepotřebuje hardware Tango. K tomu slouží aplikace AR Core, která se dnes objevila na Google Play.

Google Pixel 2 | Stranger Things AR Stickers

Google Pixel 2  |  Stranger Things AR Stickers

AR Core je založena na spolupráci s Tango, ale nevyžaduje tento hardware. To znamená, že ji mohou využít běžná zařízení s OS Android. Google největší pozornost věnuje zatím telefonům Pixel a Samsung S8. Podpora dalších telefonů prozatím nebyla oznámena, nicméně Google říká, že ARCore brzy poběží na stovkách milionů telefonů.

AR Nálepky se připojují k aplikaci Pixel Camera. K aktivaci na Pixel telefonech je potřeba poslední verze systému Android 8.1 Oreo. Funkci naleznete v navigační liště vlevo. V knihovně naleznete tematické objekty. Nechybí například Hvězdné války, Stranger Things, různé druhy jídla, nebo písmeno A (dosud z neznámého důvodu) a další. Pokud jich umístíte více vedle sebe, reagují mezi sebou.

Google Play Services for AR
Google Play Services for AR
Playground
Playground

Vyzkoušeli jste už AR nálepky od Googlu?

Zdroj: androidpolice.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)