Google dál šije do Apple kvůli iMessage a RCS. Zazněl Drake

Google Apple iMessage RCS Drake

Společnost Google pokračuje ve veřejné kritice konkurenční firmy Apple kvůli nastavení komunikační aplikace iMessage. Ze stavu, kdy zprávy odeslané mezi zařízeními se systémem iOS a Android mají v této aplikaci jinou barvu (zelenou namísto klasické modré) a chodí podřadně jako běžné SMS, si utahuje nový příspěvek na oficiálním Twitter účtu Androida. V krátkém videu s titulky byla přitom využita nová skladba zpěváka Drakea s příhodným názvem “Texts Go Green”.

Google si naposledy do praktik firmy Apple a její aplikace iMessage rýpl na své konferenci I/O. Letos v lednu dokonce zazněly obavy, že barvy odlišující zprávy z iPhonu či Androidu mohou škodit psychice dětí a být původcem šikany. Google se dlouhodobě snaží konkurenční společnost přimět k používání formátu RCS.

“Kéž by to nějaký super talentovaný tým inženýrů ve společnosti Apple opravil. Protože tenhle problém může vyřešit jen Apple. Vlastně jen musí přijmout RCS. I díky tomu by bylo posílání SMS bezpečnější,” zní část popíchnutí na Twitteru.

Jak vnímáte aktuální fungování apky? iMessage?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)