TOPlist

Google kritizuje Apple za iMessage. Kvůli psychice dětí

Google iMessage kritika RCS bubliny

„Zneužití tlaku vrstevníků“. Takovými slovy před pár dny osočil firmu Apple jeden ze zakladatelů Android týmu ve společnosti Google Hiroshi Lockheimer. Důvodem je fakt, že aplikace iMessage zobrazuje u zpráv napříč Apple produkty modré bubliny, zatímco u ostatní komunikace v čele s SMS a MMS (a tím pádem i při psaní s Android zařízením) se objevují zelené. Vytýkací tweet přitom odkazuje na novou službu RCS a kritiku následně sdílel i oficiální Android účet.

Apple se oficiálně modrými bublinami nechlubí, nicméně viceprezident společnosti se dříve nechal slyšet, že odstranění tohoto odlišování by pak umožnilo rodičům s iPhony pořizovat dětem Android mobily. Taková slova pochopitelně velmi rezonují a nyní se do iMessage opětovně pouští kritici kvůli tomu, že barva bublin v telefonech motivuje děti k vylučování z kolektivu. „Přitom už nové řešení existuje,“ snaží se Lockheimer nasměrovat konkurenta k RCS.

Google s rozšířením této nové služby velmi pomohl a pomáhá, nicméně je potřeba si přiznat, že kritika nasměrovaná na Apple je poněkud pokrytecká. Vývojáři Googlu nebyli dlouhé roky schopní pro Android připravit jeden univerzální a spolehlivý kecálek během několika dlouhých let.

Jak vnímáte RCS a zmíněné vlastnosti iMessage?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)