Bouchne vám z toho hlava? Do Androidu míří 31 nových emoji

Android Emoji 15 Unicode 15 Google animace

Společnost Google na svém blogu pro vývojáře oficiálně oznámila, že do systému Android míří schválený balík Unicode 15.0 s novými Emoji obrázky a animacemi. Jde dohromady o 31 „smajlíků“, které budou od prosince dostupné v základní výbavě Androidu a příští rok také obecně v rámci Google aplikací a služeb. Díky novému přírůstku se celkový počet schválených univerzálních Emoji zvýšil na 3 664.

Google Unicode 15 Emoji 15 animace ukázka cut

Mezi novými podobiznami najdeme například další varianty srdíček, medúzu, husu, andělská křídla, hrachový lusk, třesoucí se obličej nebo v nadpisu zmíněné „bouchnutí hlavy“. V rámci příchodu nových vizuálních prvků představil Google také několik svých animovaných emoji. Některé už fungují v chatovací aplikaci Zprávy.

Google Unicode 15 Emoji 15 animace ukázka 2

Oznámen by také nový standard COLRv1, který umožní emoji čistě vykreslovat také v desktopových prohlížečích a navíc umožňuje snadno editovat barvy jednotlivých „smajlíků“. Dalších vylepšení se dočkal také nástroj Emoji Kitchen, který je schopný kombinovat jednotlivé obrázky do jednoho. Kompletní současnou nabídku Emoji od Google je možné najít na webu Fonts.

Kolik běžně používáte emoji?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)