Google: Nekupujte si neoficiální Android TV boxy, obsahují malware

android tv
  • Google na svém webu reaguje na problémy spojené s malwarem v Android TV boxech
  • Doporučuje koupi zařízení od oficiálních partnerů
  • Zároveň vysvětluje rozdíly mezi AOSP a Android TV OS

V posledních měsících se stále více hovoří o Android TV boxech, které obsahují malware a Google na tuto skutečnost nyní reaguje v oficiálním prohlášení. V něm radí, jak se nenechat nachytat a které boxy si pořídit, aby se vám vyhnuly potenciální problémy.

V nedávném příspěvku v rámci komunity upozorňuje Google na existenci boxů, které jsou označovány jako “Android TV”, ale ve skutečnosti používají Android Open Source Project (AOSP) namísto oficiálního operačního systému Android TV OS od Googlu. První zmíněný systém může používat každý, ale Android TV OS má tu výhodu, že disponuje ochranou Play Protect a zároveň jsou takové produkty certifikovány přímo Googlem.

Americký gigant doporučuje uživatelům, kteří přemýšlí o koupi nového boxu, aby přešli na oficiální web Android TV, kde se nachází seznam oficiálních partnerů a koupili zařízení od nich.

“Obdrželi jsme dotazy ohledně televizních boxů, které se tváří jako zařízení s operačním systémem Android TV, ale ve skutečnosti jsou založeny na Android Open Source Project. Některé z těchto zařízení mohou obsahovat aplikace Google a Google Play, avšak nejsou licencovány společností Google, a chybí jim certifikace Play Protect,” uvedl Google na svém webu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký Android TV/Google TV box používáte?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)