Google oficiálně vydal Android 10. Na které telefony je aktualizace dostupná?

android 10 vydani

Čekání je u konce, Google oficiálně vydal stabilní verzi Androidu 10. Oproti poslední betaverzi se toho však moc nezměnilo, což naznačuje i velikost aktualizace. Jedinou změnou je nové logo při spuštění systému. Aktualizaci můžete dokonce stahovat i na telefony, které nejsou od Googlu. Pojďme si je představit.

Android 10 od prvního dne připravilo i Xiaomi

Nejprve se s aktualizací dočkali samozřejmě majitelé Pixel telefonů od Googlu. Očekáváné bylo i brzké vydání aktualizace na Essential Phone. Veliké překvapení si ale připravilo Xiaomi. Android 10 aktualizaci totiž vydalo ve stejný den jako Google. A to přesněji na telefon Redmi K20 Pro. Jedinou kaňkou může být to, že je dostupná prozatím pouze na čínskou verzi telefonu.

První pohled na Android Q. 👓 Jaké novinky Google připravil?

První pohled na Android Q. 👓 Jaké novinky Google připravil?

OnePlus rovněž nezaostává, i když společnost vydala „pouze“ otevřenou betaverzi pro OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Jedná se o plnohodnotný systém, který ale nemusí být tak stabilní a můžou se v něm vyskytovat chyby.

miui android 10 xiaomi

Některé z hlavních novinek Androidu 10 můžete sledovat ve videu výše. Přímo Google nejvíce propaguje tmavý režim pro celý systém. Předělaná gesta pro ovládání systému a vylepšení soukromí a bezpečnosti. Dohromady je ale změn mnohem více. Mezi ty další zajímavosti patří vylepšená funkce sdílení nebo úprava oprávnění. Seznam novinek v Androidu 10 jsme připravili v samostatném článku.

Na jakou novinku z Androidu 10 se nejvíce těšíte?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)