Zahrajte si legendární hru Golden Axe už i na Androidu

Golden Axe Android

Jestli si občas rádi zahrajete nějakou jednodušší retro hru, legendární Golden Axe je nyní dostupná na Google Play. Jedná se o klasickou arkádu, kterou si ukrátíte dlouhou chvíli. Na pár dní se do ní ponoříte a nikdy už na ni nezapomenete.

Golden Axe nabízí hodiny retro zábavy z fantasy prostředí

Původně byla tato hra vydána na herní automaty v roce 1989. Je už tedy opravdu trochu fousatá. Za jejím vznikem stojí známá společnost Sega a ti z nás, kteří pamatují rozmach této konzole v 90. letech, bezpochyby znají i hru Golden Axe. V rámci programu Sega Forever vychází momentálně hry společnosti i na moderních systémech Android a iOS.

Děj se odehrává ve fantasy prostředí a mohli bychom ji snad žánrově zařadit mezi sérii komiksů a filmů o barbaru Conanovi. Proti vám bojují nejrůznější pololidé různých schopností a stylu útoku. Na výběr máte hned ze tří hrdinů. Pojďme si je představit.

Prvním je trpaslík jménem Gilius Thunderhead, jehož bratra zabili vojáci úhlavního nepřítele ve hře, Death Addera. Trpaslík bojuje s dvousečnou sekerou. Dalším z hrdinů je barbar Ax Battler, jež dostal do vínku obouruční meč a přišel pomstít vraždu své matky.Poslední hrdinkou něžného pohlaví je amazonka Tyris Flare, jejíž rodiče zabil také Death Adder.

Jak je na tom Golden Axe s ovladatelností?

Hra funguje na jednoduchém principu standardní mlátičky stylem „zabij všechny, kteří se ti postaví“. V levé části obrazovky máte tlačítka k ovládání směru pohybu. Pokud poklepete dvakrát, postava se rozeběhne. V pravé části máte zase tři funkční tlačítka. “A” slouží ke spuštění kouzla, “B” je klasický útok a “C” skáčete. Jestliže se rozeběhnete a zmáčknete tlačítko “B”, vaše postava dá nepříteli tzv. body check a sundá ho na zem.

Kouzla aktivovaná tlačítkem “A” se liší dle postavy. Barbar vyvolává zemětřesení, amazonka má ohnivý útok a trpaslík blesky. Kouzla můžete používat díky nasbíraným modrým lahvičkám, které získáváte díky strefování se do nějakých malých veverek s pytlíkem. Z nich pak následně vypadávají modré lahvičky.

Golden Axe se na tabletu či telefonu dotykově neovládá špatně. Potíž je trochu v tom, že fyzický hmatový kontakt s tlačítky nemáte, a proto se občas v zápalu boje můžete překliknout. Hra však na ovládání není příliš komplexní, tedy dotykové ovládání není zase tak náročné. Nicméně můžete připojit k vašemu zařízení gamepad a ovládat hru i pomocí něj.

Verdikt

Golden Axe nabízí hodiny kvalitní zábavy. Ze začátku vás možná trochu bude frustrovat to, že nepostupujete tak rychle, nicméně s každým dalším hraním se dostanete dále a hraní se vám časem dostane do krve. Tato hra je dostupná zdarma, má to ale drobný háček. Během hraní se vám budou zobrazovat reklamy, které můžete odstranit za poplatek 48 Kč.

I když se jedná skoro o 30 let starou hru, svou jednoduchostí a v podstatě i příběhem vás v lecčems zaujme. Jestliže jste ji už hráli před dvaceti lety nebo ne, pořád nabízí i po tolika letech své nezaměnitelné kouzlo.

Golden Axe Classics
Golden Axe Classics

Hrajete občas nějaké retro hry? Napište jaké, a čím vás zaujaly.

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)