Google znovu vylepšil vyhledávání v Gmailu

Gmail nové vyhledávání

Vývojáři grafičtí designéři z firmy Google opět trochu vyladili vzhled a funkčnost e-mailového klienta Google ve verzi pro mobilní telefony i na webu. Všechny se přitom týkají vyhledávání. První změnou je úprava prostředí s vyhledáváním zpráv podle štítků v rámci mobilní aplikace. Dosavadní řešení, které bylo zavedeno v květnu a obsahovalo trochu nepraktické scrollování, pokud bylo položek více, se přeměnilo na celoobrazovkové zobrazení s vyhledávacím polem.

Další změna se týká desktopové varianty Gmailu. Ta nově nabízí při vyhledávání “podobné výsledky”, pokud se dle zadané klíčové fráze jinak v poště nic najít nepodaří. Třetí novinku pak přináší integrovaný Google Chat, který nyní v rámci vyhledávání našeptává několik posledních hledaných frází a také kontaktů.

Všechny tři zmíněné novinky by měli uživatelé vidět do několika dní. Úpravy se dotknou Gmailu jak u firemních Workspace programů, tak i v rámci osobních Google účtů.

Jak se vám nyní pracuje s klientem Gmail?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)