Gmail pro Android dostal upravené pokročilé vyhledávání

Gmail Android filtry vyhledávání štítky menu

Uživatelé mobilní aplikace Gmail pro Android mohou začít používat nový styl vyhledávání zpráv. K pokročilejšímu procházení přijaté, odeslané i rozepsané pošty začíná sloužit nový řádek s filtry pro třídění výsledků podle štítků, příjemce, typu přílohy či data přijetí nebo odeslání. Jde o zavedení funkce, kterou Google představil a slíbil vloni v září. Aktuálně by měla uživatelům naskočit společně s aktualizací Gmailu na verzi 2022.05.01.

Gmail
Gmail

Zmíněné filtry, které kromě uvedených parametrů obsahují také položky Je nepřečtená a Vyloučit oznámení z kalendáře, technicky suplují několik již existující vyhledávácích funkcí, ale svým novým umístěním jsou mnohem praktičtější. Hlavně pro případy, kdy selže běžné prohledávání v hlavním řádku. Podobné rozhraní je aktuálně k dispozici i v desktopové verzi Gmailu. Na rozdíl ní se ale v mobilu ukazuje na prvním místě štítek.

Filtry se ukazují ve vedlejších složkách, které Gmail bere jako štítky. Například Odeslané, Koncepty nebo třeba S hvězdičkou. Současně jsou samozřejmě k dispozici také u jednotlivých oštítkovaných kategorií.

Jak jste zvyklí hledat v mobilním Gmailu?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)