Google změnil názor. Gmail pro PC má zpět žádané tlačítko

Gmail tlačítko napsat e-mail zmena puvodni

Ne vždy vede snaha o designové zjednodušení a “vyčištění” kýžené ovoce a pokrokové nápady grafiků a programátorů občas nenajdou pochopení u uživatelů. Určitě jste se o tom už také mnohokrát přesvědčili, když se třeba změnil styl nějakých položek v mobilní aplikaci nebo na webu. Podobnou zkušenost aktuálně mají uživatelé (a na druhé straně i vývojáři) Gmail webu pro počítače. Google se po krátké době rozhodl předělat téměř do původní podoby tlačítko “Napsat e-mail”.

Pokud jste si ani nevšimli, že se toto tlačítko změnilo, patříte mezi intuitivní šťastlivce, které změna nijak nerozhodila. Nicméně existuje spousta lidí, kterým přechod z dominantního širokého panelu s testovým nápisem a symbolem + na prosté kulaté tlačítko s pouhým symbolem tužky prostě zamotala hlavu. Zejména ti méně zkušení nebo úplně nově příchozí mohli váhat, kde se vlastně vytváří nová zpráva.

Gmail tlačítko napsat e-mail ukázka

Navržené kulaté tlačítko vychází z toho, které bylo zavedeno v mobilní aplikaci, ale tam je pochopitelně mnohem jasnější a pochopitelnější. Na velkém monitoru tomu tak v Gmailu nebylo, k čemuž přispělo i nahrazení barevného + tenkou tužkou. Google tedy v těchto dnech vrací zpět téměř původní podobu a můžete si na ni počkat.

Jak vnímáte současné zmenšené tlačítko?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)