TOPlist

Podvodníci už falšují novou „fajfku“ ověření v Gmailu

Gmail ověření fajfka podvod

Téměř přesně před měsícem jsme vás informovali o tom, že se Google rozhodl ve své službě Gmail používat ověření jednotlivých firemních účtů a doplnit jej známou modrou fajfkou. Než se uživatelé vůbec stihli po této novince porozhlédnout, už začíná ztrácet na autoritě. Ověření včetně fajfky je totiž evidentně možné zfalšovat.

Gmail
Gmail

Aby mohla společnost pro své Gmail účty získat ověření a současně i vlastní logo, musí splnit podmínky verifikačního systému Brand Indicators for Message Identification (BIMI), případně dalších nástrojů VMC (Verified Mark Certificate) či DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting, and Conformance). Jak si však všiml inženýr pro kybernetickou bezpečnost Chris Plummer, někteří podvodníci našli způsob, jak obejít ochranu společnosti Google a vytvořit dojem, že jejich zprávy pocházejí z oficiálního zdroje.

Na Twitteru ukázal snímek obrazovky, který zachycuje dopisování s údajným zaměstnancem zásilkové společnosti UPS. I z pouhé e-mailové adresy je ale patrné, že je identita protistrany falešná a chybně označená jako ověřená. Google se tímto případem původně nechtěl moc zabývat, ale právě široká diskuze na sociálních sítích nakonec přinutila technologického giganta pátrat po původu tohoto problému.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak vnímáte účty s fajfkou?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)