Google upraví Gmail na webu: Material design, chytré odpovědi a další

gmail na webu material design

Gmail na webu si brzy projde velkými změnami. Novinek si jako první všiml server Android Police. Největší změnu uvidíme rovnou v rozhraní, které dostane prvky Material designu, pak se chystají inteligentní odpovědi a také například chytré seskupování emailů.

Gmail na webu bude v mnohém připomínat Inbox

Tyto novinky zveřejnil Google již před několika měsíci na konferenci NEXT Live EMEA, kde se hovořilo o novinkách pro služby Google Cloud a G Suite. Z akce se dostalo ven mnoho zajímavých informací, ale na novinky ohledně Gmailu se nikdy nedostalo. Až nyní si těchto novinek všimnul jeden z uživatelů serveru Android Police.

Největší chystaná změna je nový design Gmailu. K dispozici je u první náhled toho, jak to bude vypadat. Zmizela velká tlačítka se šedým pozadím. Design je nyní čistější a v mnohém připomíná například YouTube nebo Google Zprávy. Obě tyto služby obdržely prvky známé z Material Designu. Gmail bude pravděpodobně další na řadě.

gmail na webu novinky

Nebude to ale jen o novém uživatelském rozhraní. Gmail dostane také funkce, které už například nyní můžeme vidět v Inboxu, což je alternativní emailový klient od Googlu. Samotné emaily půjdou jednoduše odložit, nastavit půjde čas nebo místo. Dále se chystají inteligentní odpovědi, kdy se vám nabídnou jednoduché odpovědi podle obsahu emailu. Poslední novinkou má být chytré rozdělení emailů do skupin, což je opět něco, co můžeme vidět v Inboxu.

Momentálně není jasné, kdy by se tyto novinky měly dostat na web. Nicméně většina novinek z této konference je určena ještě pro tento. Například nové rozhraní pro kalendář Google by se mělo objevit ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Je dost možné, že i Gmail dostane nový kabát a funkce do konce roku 2017.

Gmail
Gmail

Jak se vám líbí chystaný design a novinky v Gmailu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)